V prvním superligovém utkání nastoupily Hodoňanky kromě Vachovcové a Matelové také s novou posilou Natálií Horákovou. Proti nim se postavil LZ Linec v sestavě s útočnou Číňankou Liu Yuan, Srbkou Anelií Lupulescovou a mladou Rumunkou Anou Larisou Magyrosiovou.

Hodonínu vyšel vstup do utkání, když úvodní čtyřhru zvládl lépe pár Vachovcová, Matelová. „Vedli jsme pak už 4:2. Potom ale dvakrát vyhrála Číňanka a vyrovnala,“ popisuje vývoj zápasu hodonínský kouč Ján Medvecký.

Nejzajímavější zápas dne odehrála Liu Yuan s Matelovou, která ještě minulý týden hrála na evropském šampionátu v Ostravě. „Hanka s ní odehrála nejvyrovnanější zápas, překvapila ji a vedla už 2:0 na sety, ale trochu se projevily zkušenosti Číňanky. Byl vidět rozdíl v rychlosti a jistotě. Navíc má asijský styl držení, což je taky nepříjemné. Určitě to bylo výborné utkání,“ podotkl Medvecký.

Přesto se jeho svěřenkyním podařilo duel dotáhnout do vítězného konce, a to po pětisetových bitvách. „Byl to hodně těžký zápas, ale zvládli jsme jej. Vstupy do superligy jsme měli velice špatné. A to jak předloni s Topoľcany, tak loni v Orosháze. Jeli jsme do Lince s cílem zahrát co nejlépe. A hlavně jsme chtěli, abychom se rozehráli před Frýdlantem,“ uvedl hodonínský trenér.

V Horním Rakousku poprvé hájila barvy Hodonína bývalá hráčka extraligových Dubňan – Natália Horáková. „Byl to pro ní hodně nervózní zápas. Důležité je, i když se jí nedařilo, že se dokázala zmobilizovat a v posledním utkání dokázala zabrat. Má výhodu, že je zkušená a velká bojovnice, což se pak i projevilo,“ řekl na adresu bývalé ukrajinské reprezentantky Medvecký.

V sobotu zahájí hodonínské áčko také extraligové boje. Dvě hodiny po poledni přivítají silného nováčka z Malenovic a v neděli od 10.00 se střetnou z vicemistryněmi republiky SK Frýdlant. Hráčky z města nad Ostravicí by měly nastoupit i s novou čínskou posilou a nestárnoucí Marií Hrachovou. Béčko Hodonína si soupeřky ve stejný čas prohodí. (pt)

LZ Froschberg Linz vs. SKST ČSAD Hodonín 4:6
Body Hodonína: Vachovcová 2,5, Matelová 2,5 a Horáková 1.