Přitom úvod duelu nepředpovídal žádné překvapení. Hosté se ujali vedení 3:7 a poločas skončil 12:15. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Od začátku jsme prohrávali, v celém prvním poločase nás zlobila nepřipravená střelba a drobné chyby,“ uvedl trenér Tomáš Bárta.

Po přestávce však přišel nečekaný obrat. „O poločase jsme si řekli, že půjdeme za vítězstvím a budeme trpělivě pracovat. Zlepšila se práce v obraně a spolupráce s pivotem. Podržela nás mladičká Zichová v brance, v útoku na levém křídle excelovala zkušená Poláchová. Především to byl ale výborný kolektivní výkon, děvčata do druhého poločasu vlétla po hlavě a bez obav. Povedla se střelba mladé reprezentantky Cholevové a góly Pospíšilové z pivota. V závěru jsem už věděl, že zápas mentálně a silou dotáhneme do vítězného konce. Závěr už byl v naší režii. Výsledek je odměnou hráčkám za odvahu a hlavně za nasazení. Poděkování patří i divákům, kteří nás i za nepříznivého stavu povzbuzovali,“ pochvaloval si Bárta.

Dětem ze ZŠ Vlkoš se věnovala i mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková.
Olympijský trénink děti ve Vlkoši nadchl. Přijeli Hrubá, Kašpárková a Janáček

Jeho protějšek František Urban byl po utkání hodně zklamaný. „Bohužel k zápasu nemám moc co říct. A vlastně ani nechci, vše bylo o hráčkách a jejich rozpoložení. V obraně i v útoku to bylo špatné, neproměňovali jsme šance. Přijde mi zvláštní, že i v takovém zápase ztratíme koncentraci. Na to jsem opakovaně upozorňoval. Něco takového si prostě nemůžeme dovolit, protože nikdo, ani nováček soutěže, se sám neporazí. Bohužel ani brankářky nám nepomohly. Přiznám, že jsme nepodali dobrý výkon, za mě je to hanba. Cítím se hrozně. My si musíme hlídat svou výkonnost, ne se dívat na ostatní. Nezbývá než se fanouškům omluvit,“ řekl hodně kriticky Urban.

Hodonínské házenkářky mají po druhé výhře v sezoně čtyři body a poskočily na desátou příčku čtrnáctičlenné tabulky. „Do každého zápasu jdeme s představou bodového zisku. Problémem pro nás je rozdíl v úrovni soutěží. Stále vytváříme spoustu chyb, na jejichž odstranění trpělivě pracujeme a posouváme se krůček po krůčku. Stále také pracujeme na kondici a sehrání týmu po letních změnách v kádru,“ připomněl trenér nováčka soutěže, který v příštím kole přivítá v sobotu od 17.30 hodin tým Dunajské Stredy.