Chorvatské družstvo přijelo po sedmihodinové cestě tranzitem bez bývalé mistryně Evropy Tamary Boroš. Za to se v Hodoníně v pozici jedničky představila jednadvacetiletá Číňanka Zhou Yue, která hrávala druhou čínskou divizi. Dvojkou Záhřebu byla dvacetiletá rodačka z Varaždinu a finalistka juniorského Protour Mirela Durak a jako trojka nastoupila teprve patnáctiletá Mateja Jeger, která si zahrála v Hodoníně loni na Cadet open. „Je statilní hráčkou s rychlou reakcí,“ podotkl na adresu nejmladší účastnice úterního duelu chorvatský kouč Alen Ivančin. Ta jeho slova jen potvrdila.

Do úvodní čtyřhry vstoupil lépe chorvatský pár, ale Vachovcová s Matelovou dokázaly srovnat. V rozhodujícím pátém setu šly Hodoňanky do obrátky za stavu 5:4. Zhou Yue s Durak třemi míčky skóre otočily a připsaly Záhřebu první bod. „Myslím si, že to rozhodlo o celkové porážce,“ domnívá se účastnice nedávného evropského šampionátu Hana Matelová.

Na 1:1 vyrovnala překvapivě I. Pelmanová, která porazila Durak 3:1 na sady. Podobně překvapila Matelová, když podlehla mladé Chorvatce Jeger, a to v pěti setech. „Nehrála vůbec špatně. Navíc mi její bekhend strašně vadil. Ale samozřejmě jsem měla vyhrát,“ okomentovala další zlomový duel Hana Matelová.

Dvoubodový náskok zajistila Mladosti Číňanka, která porazila Vachovcovou.

Poté si s Durak poradila i Matelová, a bylo 2:3. „Známe se Mirelou Durak z juniorské kategorie, takže jsem věděla, co od ní mohu očekávat. Zatím jsme měly vyrovnanou bilanci. Nyní ji mám sice lepší já. Ale ona nebyla v nejlepší formě,“ připustila Matelová.

Jenže také I. Pelcmanová podlehla Zhou Yue. Na což odpověděla Vachovcová výhrou nad Jeger.

Do finále se tak šlo za stavu 3:4 v neprospěch domácích. Duel jedniček s přehledem zvládla chorvatská Číňanka, čímž rozhodla o tom, že Hodonín může už jen maximálně remízovat. „I s Číňankou se dalo hrát. Nebyla extrémně silná. Spíš to bylo o psychice,“ domnívá se hodonínský trenér Ján Medvecký.

K vytoužené remize měly Hodoňanky blízko. Vachovcová totiž porazila Durak a I. Pelcmanová nechala uhrát Jeger v první setu pouze čtyři míčky. Chorvatská kadetka ale v následujících sadách zabrala a s přehledem dokráčela za šestým bodem Záhřebu. Hosté se tak po více než dvou hodinách radovali i z třetího vítězného zápasu. „Obě materiálové hráčky nám neseděly. Myslím si, že Jeger je rychlejší než Durak, tím byla i nepříjemnější. Byla důrazná. My jsme pak v té rychlosti nevěděli, co máme s tím materiálem dělat. S takovými typy hráček se kromě Adámkové v extralize nesetkáváme,“ uznal Medvecký.

Hodoňanky pokračují v superlize v úterý 26. října, kdy přivítají LZ Linec. „To bude důležitý zápas, stejně jak ten v Maďarsku. Máme trochu navrch, že jsme obě utkání vyhráli. Možná se to ještě nějak zamotá. Ale dnešní remízou bychom si vytvořili lepší výchozí pozici,“ dodal hodonínský kouč.

SKST ČSAD Hodonín – Mladost Zagreb 4:6
Matelová, Vachovcová – Zhou Yue, Durak 2:3, I. Pelcmanová – Durak 3:1, Matelová – Jeger 2:3, Vachovcová – Zhou Yue 0:3, Matelová – Durak 3:0, I. Pelcmanová – Zhou Yue 0:3, Vachovcová – Jeger 3:0, Matelová – Zhou Yue 0:3, Vachovcová – Durak 3:1, I. Pelcmanová – Jeger 1:3.