Domácí hráčky dokonce vedly 2:1, když hned v úvodní dvouhře získala cenný bod Ng Wing Nam, která přehrála svoji spoluhráčku z reprezentačního týmu Hongkongu Soo Wai Nam. Polka Partyková poté podlehla aktuálně už 16. hráčce světového žebříčku Polcanové, ale Hodonín vrátila do vedení Ukrajinka Brateyková, která zdolala Švédku Källbergovou.

Úspěšná výprava hodonínských zápasníků na Memoriálu Gustava Frištenského.
Hodonínští zápasníci sbírali medaile v Prostějově i v Třinci

SKST Stavoimpex Hodonín – Linz AG Froschberg 2:3
Ng Wing Nam – Soo Wai Yam 3:2 (9,-9,4,-9,8), Partyková – Polcanová 0:3 (-11,-3,-15), Brateyková – Källbergová 3:2 (11,-8,6,-8,6), Ng Wing Nam – Polcanová 1:3 (-9,-10,9,-4), Partyková – Soo Wai Yam 0:3 (-9,-5,-7).

V souboji týmových jedniček pak uspěla Polcanová, což byl zřejmě klíčový duel. „Před zápasem bych tento výsledek asi bral, jenže jsme vedli 2:1. To je pak vždycky veliká škoda, když se takto rozehraný souboj prohraje. Ale všechny hráčky bojovaly ze všech sil. Podle mého názoru byl klíčovým momentem první set čtvrtého zápasu. V něm vedla Ng Wing 9:5, ale pak Polcanová set vyhrála. Tam se to lámalo. Na druhé straně víme, že cesta do čtvrtfinále povede hlavně přes španělský klub, se kterým budeme teprve hrát. Na tato utkání soustředíme svoji sílu,“ uvedl trenér Jaroslav Mikeska, jehož tým čeká už v pátek další zápas ve Španělsku proti týmu Leka Enea.