Dvoudenní klání startuje v jedenáct hodin. Nejprve přijdou na řadu dopolední rozjížďky, boje o medaile přijdou na řadu později. V neděli se začne závodit v devět hodin.

Pořádající Veslařský klub Hodonín připravil pro věrné příznivce jednu novinku. „Sportovní fanoušci si mohou regatu vychutnat z terasy nově otevřené kavárny Cafe Veslák," říká šéf slováckého klubu Filip Švrček.

Ten věří, že hodonínští závodníci se v domácím prostředí vytáhnou, předvedou výborné výkony a získají některou z medailí. „Připravení jsou dobře. Teď záleží na tom, zda tvrdou dřinu z tréninku prodají i v závodě," uvedl Švrček.

Příprava na domácí regatu pokračovala v květnu dvěma závody. Na začátku měsíce hodonínští závodníci vyrazili na regatu do Prahy na Bohemku, kde šlo hlavně o srovnání výkonnosti s českými kluby v mládežnických kategoriích.

V dělených závodech se vítězstvím a třetím místem blýskli mladší žáci na čtyřce párové ve složení Šimon Hýbner, Ondřej Horniak, Radim Slabý a Filip Mlýnek. „Druzí dva zvítězili i na dvojskifu," upozornil Švrček.

Mladší žákyně Barbora Mlýnková,obsadila na dvojskifu první místo a ve skifu byla druhá. Starší žáci Patrik Madarás s Jurajem Křížem v Praze na skifech a dvojskifu jezdili na třetích, respektive čtvrtých místech.

V hlavním městě překvapili i dorostenci, kteří se vytáhli především v párových disciplínách.

„Naši kluci vyhráli čtyřku párovou, do které zasedli Radek Sviták s Tomášem Hujňákem. Ti zvítězili i ve skifech s Michalem Hvoreckým, který byl na skifu druhý," informoval předseda hodonínského oddílu.

Nástupce Miroslava Hataly vyzdvihl i výkony a výsledky Václava Baldriána, jenž byl druhý ve dvojskifu s Tomášem Hujňákem. „Pro Vaška to byly první závody v jeho kariéře," upozornil Filip Švrček.

Dorostenci v Praze startovali i na čtyřce bez kormidelníka a osmě. „Skončili na páté příčce, ale byla to dobrá zkušenost," řekl Švrček.

Při regatě o pohár SNP v Piešťanech si hodonínští veslaři zazávodili v konkurenci moravských, slovenských a jednoho maďarského klubu. Dobrou výkonnost na Slovensku v ženách potvrdila Veronika Brázdová.

Do finále ve skifu mužů se probojoval i její bratr Jan Brázda, který pomýšlel na víc než na konečnou pátou příčku. Hodonínští dorostenci na rozdíl od závodu v Praze zvítězili ve čtyřce nepárové. K tomu přidali třetí místo na čtyřce párové a dvojce bez kormidelníka.

„Dvojku, technicky nejnáročnější disciplínu, jezdí dvojice Ondřej Bolebruch – Patrik Hačunda," informoval Švrček. Do finále skifu se v Piešťanech bojovným výkonem dostal Tomáš Hujňák.

Medaili si nejméně při jednom startu vyjeli všichni závodníci v žactvu. Nejúspěšnějšími se stali Lea Hýbnerová, Barbora Mlýnková, čtyřka a dvojskif mladších žáků, který uspěl již v Praze. „Věříme, že i díky podpoře fanoušků a lidí z Hodonína se závodníkům podaří posunout naše barvy na co nejlepší umístění i při domácích závodech," dodal Švrček.