Jihomoravanky se po dalším skvělém výkonu a jednoznačném výsledku výrazně přiblížily postupu do mezinárodní interligy. Na cestě mezi ženskou házenkářskou elitu ale ještě musí hodonínské házenkářky zdolat dvě překážky. V pondělí 1. května se Kováčiková a spol. představí v pražských Kobylisích, v posledním zápase sezony pak vyzvou béčko Olomouce. Pokud druhá Slavia Plzeň své zápasy zvládne, musí Hodonín v závěrečných dvou kolech získat alespoň tři body. Jiná cesta do společnosti elitní házenkářské soutěže nevede. „Ještě stále není rozhodnuto,“ ví i kouč Hodonína René Gärtner.

Pokud ale lídr soutěže v nadcházejících duelech zopakuje nedělní výkon, nemá se koho bát. Slovácký celek proti Vršovicím demonstroval svoji sílu, sedmý tým tabulky deklasoval rozdílem osmnácti branek. „Chtěli jsme být stejně důrazní na obraně jako soupeř vloni v listopadu v domácím prostředí. Naše obrana fungovala téměř na sto procent, navíc jsme byli dobře připraveni na jejich hru jedna pět, kterou jsme nacvičovali na tréninku v úterý i ve čtvrtek,“ řekl Gärtner.

Jeho tým předvedl jízdu, která se domácím příznivcům musela líbit. Hodonín brzy vedl o tři branky a od začátku na palubovce sportovní haly TEZA jasně dominoval.

Hostující celek se pouze dvakrát dostal na přijatelný dostřel. Vršovice v 6. minutě prohrávaly 3:4 a ve 12. minutě bylo skóre 6:7. Jinak ale Pražanky tahaly za kratší konec. Hodonín soupeři ještě do přestávky odskočil na rozdíl pěti branek, druhý poločas domácí hráčky proměnily v exhibici. „Viděli jsme množství házenkářských lahůdek v podání vítězek. Byla to tak trochu hra kočky s myší. K parádní atmosféře v hale přispěli i mladí hodonínští fanoušci, kteří začínají pravidelně navštěvovat zápasy žen HK Hodonín,“ hlásil známý okresní novinář Josef Polášek.

Po deseti měsících se v brance Hodonína objevila Veronika Čižmářová. Po přestávce se dostaly na hřiště také hráčky ze širšího kádru, aby nakonec favorit slavil jasnou výhru. „Výsledek odpovídá dění na palubovce, ale zase tak jednoduché to nebylo. Pro nás je každý zápas těžký a asi takový bude i ten na prvního máje v Praze-Kobylisích,“ dodává Gärtner.

Házená, 1. liga žen, 20. kolo:

HK Hodonín – Sokol Vršovice 46:28 (20:15)

Nejvíce branek: Tóthová a Višňovská 8, Birkušová 7, Kováčiková 6 - Kračmanová a Večeřová 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil (Přerov). Vyloučení: 4:0. Diváci: 120.

HK Hodonín: Nejezchlebová, Čižmářová – Tóthová 8/3, Kováčiková 6, Vlková 4, Jadamíková, Jastrábová 1, Pospíšilová 4, Kalinová 3, Birkušová 7, Nováková 3, Višňovská 8, Bydžovská 1, Budayová 1.

Další výsledky 20. kola: Otrokovice – Olomouc B 27:33, Kunovice – Zlín B 29:28, Havlíčkův Brod – Velké Meziříčí 22:21, Slavia VŠ Plzeň – HC Plzeň 40:20.