„Nechceme to protahovat. Pro další titul uděláme maximum,“ slibuje hodonínský předseda Richard Brhel. Slovácký celek to proti Moravskému Krumlovu v sobotní odvetě neměl zdaleka tak jednoduché jako v prvním utkání, přesto ani tentokrát hráčky Hodonína proti jihomoravskému rivalovi nezaváhaly a domů si odvezly důležitou výhru. „Naším trumfem v obou utkáních byla Lenka Harabaszová. Ta soupeřky totálně zaskočila a její skvělý výkon byl základem obou vítězství,“ chválí spoluhráčku hodonínská opora Renáta Štrbíková.

Trenérům Moravského Krumlova naopak znovu ideálně nevyšla sestava. Jednička týmu Dana Čechová totiž opět hned v úvodní dvouhře narazila na Lenku Harabaszovou, se kterou si ani v domácím prostředí nevěděla rady.
Bouřlivé publikum však své hráčky hnalo dál. Simona Ertlová ještě se Štrbíkovou prohrála, ovšem pak si vyšlápla Kristýna Mikulcová na polskou reprezentantku Natalii Partykovou. Vítězstvím 3:1 na sety vybojovala první finálový bod pro Moravský Krumlov. „Mám z toho vítězství ohromnou radost, třebaže to nakonec nedopadlo dobře a prohrály jsme,“ uvedla Mikulcová.

Favorit ale ani po nečekaném výsledku nepanikařil. „Za stavu 3:0 by to nepochybně bylo snazší, ale Natálka proti Kristýně Mikulcové zkrátka neumí. Její styl jí nevyhovuje,“ připomíná Štrbíková. Hodně důležitý souboj za stavu 2:1 pro hostující tým svedly mezi sebou reprezentační kolegyně Dana Čechová a Renáta Štrbíková. Hodonínská opora však nenechala nikoho na pochybách, že obhájce titulu jde tvrdě za svým cílem. „Souboj s Danou byl hodně těžký, plný kvalitních výměn a žádný míček nebyl jednoduchý. Vyhrála jsem první set a Dana chytla zuřáka. Takového toho zdravého, začalo jí to tam padat a já jsem byla ráda, že se mi podařilo vyhrát druhý set. Třetí jsem prohrála v koncovce a ve čtvrtém jsem měla velké štěstí, spadlo mi tam několik prasátek, což mi moc pomohlo,“ zhodnotila napínavý duel Štrbíková.

Lenka Harabaszová po výhře Natalie Partykové nad Simonou Ertlovou zakončila utkání ve velkém stylu, když nedala ani set Kristýně Mikulcové. Třetí utkání finálové série se hraje 12. května v Hodoníně. „Musíme zabojovat a ještě se pokusit sérii zdramatizovat,“ burcuje Mikulcová.

Pokud se však hráčky Moravského Krumlova rapidně nezlepší, těžko rozjetého favorita zastaví. „S Hodonínem je to moc těžké, má skvělý tým,“ říká Mikulcová. „My jsme trochu doufaly, že se nám v domácím prostředí bude víc dařit. Máme to tady rády a hraje se nám v malé tělocvičně dobře. Ale jak říkám, soupeřky byly opět nad naše síly,“ dodala domácí stolní tenistka.

Finále extraligy žen ve stolním tenisu 2016/2017

2. utkání: TT Moravský Krumlov – SKST Mart Hodonín A 1:5

stav série 0:2

Výsledky: Dana Čechová – Lenka Harabaszová 1:3 (7,-3,-4,-8), Simona Ertlová - Renáta Štrbíková 0:3 (-5,-9,-4), Kristýna Mikulcová – Natalia Partyková 3:1 (7,-6,9,10,), Dana Čechová – Renáta Štrbíková 1:3 (-8,-11,10,-8), Simona Ertlová – Natalia Partyková 0:3 (-10,-6,-7), Kristýna Mikulcová – Lenka Harabaszová 0:3 (-8,-5,-6).