„Máme tu nového mistra světa na párové čtyřce Václava Baldriána. Pro Veslařský klub v Hodoníně se jedná o jeden z největších úspěchů v historii. Stejného výsledku dosáhla v roce 2002 Michaela Migotová-Čachotská také na čtyřce,“ liboval si funkcionář veslařského klubu Hodonín Filip Dítě.

Baldrián společně s Markem Řehořkem, Tomášem Šišmou a Radimem Hladíkem navázali na titul z letošního evropského šampionátu ve Francii. Pulzující atmosféra domácího prostředí hnala všechny české lvy k překonávání vlastních limitů. Po rekordním čase semifinálové jízdy (5:46,49) si jezdci nechali dost sil i na finále, kde oplatili Britům porážku z rozjížďky, a stanuli tak na stupni nejvyšším.

„Vašek ukončil svou juniorskou dráhu, jak nejlépe mohl, když letos posbíral český, evropský i světový titul. Příští rok už bude v kategorii do třiadvaceti let,“ řekl Dítě.

Druhý hodonínský bojovník, Tomáš Hujňák, po evropském mistrovství, kde obsadil páté místo na dvojskifu, tentokrát vesloval na nepárové čtyřce. Jeho posádka nebyla tolik favorizovaná, ale nakonec se jí podařilo postoupit až do finále.

„Půlku tratě se drželi na medailové pozici, bojovali, ale soupeři jim pak ujeli a nakonec z toho byla šestá příčka. Pro Tomáše je to výborný vklad do budoucna, protože je teprve prvním rokem v juniorce,“ uvedl Dítě.