Když hledali hodonínští funkcionáři jedničku pro extraligové mužstvo před rokem, tak to byla trefa do černého. Patrik Klos měl sice pomalejší rozjezd, ale ve druhé polovině sezony podával fantastické výkony a především jeho zásluhou postoupili hodonínští muži poprvé v historii do play-off. Příští sezonu však už odehraje v Ostravě, kde bydlí. „Dojíždění hrálo při mém rozhodování důležitou roli," přiznal Patrik Klos, bývalý mistr Evropy v soutěži kadetských družstev.

Místo něj nyní přichází shodou okolností také někdejší evropský šampion v kadetské kategorii, ale ve čtyřhře. U Davida Štěpánka je to ovšem trochu příběh pro pamětníky, protože ostřílený veterán letos slaví padesátku. „David k nám přichází jako náhrada za Patrika Klose. Je spjatý s Havlíčkovým Brodem, kde působí také jako trenér, ale poslední sezonu odehrál za Cheb, s nímž obhájce titulu úzce spolupracuje,“ uvedl hodonínský trenér Jaroslav Mikeska.

Mělo by se opravdu jednat o rovnocennou náhradu, protože v žebříčku úspěšnosti hráčů po základní části extraligy skončili letos hned za sebou. Klos byl jedenáctý s procentuální úspěšností 53,57 a Štěpánek skončil o jednu příčku před ním s bilancí 54,55 %.

Zbytek úspěšného hodonínského celku by měl zůstat v příští sezoně stejný. „Zůstat by měli Saša Tymofejev i Michal Kadlček. O talentovaném Štěpánu Brhelovi ještě jednáme s Havlíčkovým Brodem. Zatím to ale vypadá tak, že v extralize by měl nadále hrát za nás a trénovat bude nejspíš střídavě u nich a u nás,“ doplňuje Mikeska, jehož nyní čeká vyvrcholení play-off s ženským týmem SKST Stavoimpex Hodonín, který rovněž koučuje.