Nejvyšší domácí soutěž stolních tenistů ohlásila v lednu svůj restart. Už tak nahuštěný program kvůli dohrávání odložených zápasů z podzimu se hodonínskému týmu ještě víc zkomplikoval, protože musel po Novém roce do karantény. "Pozitivní test na covid měl jeden hráč a u dalšího pak jeho partnerka. Proto jsme museli na několik dní do karantény a několik zápasů opět odložili," vysvětlil Richard Brhel, předseda klubu SKST Hodonín.

Extraligový nováček tak naskočil do roku 2021 pěkně zostra. Minulý týden hrál v pátek doma s Chebem a v neděli v Ostravě, v tomto týdnu ho čekají hned tři duely po sobě - doma s Libercem (čtvrtek 18.00), v Praze s Kotlářkou (pátek 18.00) a opět doma s dalším pražským celkem El Niňo (sobota 16.00).

Dlouhá zápasová pauza byla znát především v prvním letošním duelu s Chebem. Se stejným soupeřem vybojoval na podzim hodonínský nováček zatím svoji jedinou výhru, ale tentokrát na svého soupeře nestačil a prohrál 0:3. I když zdánlivě jednoznačný výsledek je trochu zavádějící, protože Klos s Tymofejevem prohráli své zápasy 2:3 a Kadlček 1:3.

Mnohem vyrovnanější bylo druhé utkání v Ostravě, kde byl Hodonín jediný míček od vítězství. Za stavu 2:1 pro hostující tým neproměnil v utkání s Onderkou mečbol jinak výborně hrající ostravský odchovanec Patrik Klos. "Tohle už byla klinická smrt," trefně poznamenal domácí kouč Karel Karásek po utkání, v němž získali dva hodonínské body Klos s Ukrajincem Tymofejevem.

Volno mají zatím hodonínské ženy, protože extraliga stolních tenistek má naplánovaný restart až na 5. února.