Hodonín o své těsné výhře rozhodl až ve druhém poločase. Úvodní část totiž zvládla o něco lépe Slávia, která po třiceti minutách vedla ve sportovní hale TEZA o jeden gól.

Oba týmy se dlouho přetahovaly o vedení. Vstup do utkání měly lepší domácí hráčky, ale v 10. minutě vedla Sereď 4:3. Ve 21. minutě znovu bylo srovnáno. Hostující tým ale na konci první půle soupeři znovu odskočil.

Po přestávce se však rozehrála Laura Kovačiková. Domácí křídelnice těžila z přihrávek svých spoluhráček a po rychlých brejcích dala většinu svých branek. A když se ve druhém poločase rozstřílela i spojka Přikrylová, bylo o vítězi zajímavého duelu rozhodnuto.

„Zápas nebyl podle mých představ. V Myjavě s Norkami i v Močenoku jsme podali lepší výkon. Sice nám se Seredí chyběly některé holky, ale celkově to bylo o přístupu. Když děvčata chtěla, tak hrála dobře a dávala góly. Začátek utkání byl ale katastrofální. Vždy jsme hráli chvíli dobře a pak několik minut špatně," uvedl hodonínský kouč Milan Adi, který vyzvedl především výkon Kovačikové. „Má naběhané, ruku má dobrou," pochválil nejlepší hráčku přípravného střetnutí.

Talentovaná házenkářka měla z výhry velkou radost. „Byl to dost napínavý zápas. Zahodily jsme dost šancí, na druhé straně jsme i hodně branek daly. V obraně jsme ale udělaly spoustu chyb, po kterých soupeř zahrával neskutečné množství sedmimetrových hodů. S výkonem týmu jsem spokojená. Vyhrály jsme, tak jsem ráda," usmívala se Kovačiková.

Devatenáctiletá křídelnice bude patřit mezi hlavní opory týmu. „Pořád se sehráváme a neustále máme na čem pracovat," říká Kovačiková, která svým rozhodnutím hrát ve druhé lize za Hodonín několik lidí překvapila. „Hodonín mi jako jediný splnil podmínky, které jsem chtěla. U mě je totiž na prvním místě škola, ne házená. Jdu do Olomouce studovat medicínu, takže na sport nebudu mít tolik času. Už nemám žádné velké ambice, chci se jen bavit," pronesla Kovačiková.

Ta si zatím nemůže nový tým vynachválit. „Jsou tady super lidé i holky jsou skvělé. Já jsem tady opravdu šťastná," pravila Kovačiková.

Jinak má nově vzniklé družstvo pořád na čem pracovat. „Uvidíme, jak nám to půjde v sezoně. Máme před sebou přípravný zápas v Maďarsku a turnaj v Srbsku," řekl Adi.

Ten sebou do Kikindy vezme všechny posily. Vedení Hodonína se na spolupráci domluvilo se čtveřicí hráček Brezové pod Bradlom. Dres slováckého celku tak budou v nadcházející sezoně oblékat Nikoleta Parčiová, Andrea Jastrábová, Laura Kovačiková, a Barbora Bekešová. Kromě kvarteta Slovenek získal slovácký celek i Veselanky Janu Furyovou a Nikolu Kozumplíkovou.

Proti Seredi navíc nehrály Lucie Šutovská, Nikol Ringerová, Simona Višňovská, Monika Vojtíšková nebo Monika Duranská.

Hodonín se v přípravě utkal i s Močenokem, za který nastoupila nedávná slovenská reprezentantka Katarína Dubajová. Děvčata z Hodonína neproměnila v zápase čtyři sedmičky a nakonec prohrála 17:20. „Podali jsme pozitivní a sympatický výkon, na kterém se podílely společnými silami všechny hráčky," řekl Adi.

Jeho tým čeká první soutěžní duel 7. září, kdy se v domácím prostředí utká v prvním kole Českého poháru s Velkou Bystřicí. Se stejným soupeřem se pak hodonínská děvčata odstartují i nový druholigový ročník. „Bude to naše první sezona mezi ženami. Máme mladý a běhavý tým, který by mohl potrápit starší a zkušenější soupeře. Chceme bojovat o nejvyšší příčky. Někteří lidé, kteří nás viděli hrát, tvrdili, že naše hra není špatná. Že ve druhé lize můžeme překvapit," uvedl Adi.

Přípravná házená

HK Hodonín – Slávia OA Sereď 29:27 (14:15)

Rozhodčí: Sivák. Diváci: 30.

Hodonín: Čižmářová, Parčiová – Ivičičová 1, Kučerová 1, Přikrylová 9, Vozdková, Jastrábová 1, Kovačiková 14, Furyová 1, Bekešová, Kozumplíková 1, Šupíková 1.

Další výsledek z přípravy: HK Junior Močenok – HK Hodonín 20:17 (9:9).