Splněno. Hodonínské stolní tenistky postoupily do čtvrtfinále evropské Superligy.

Vrátka do vyřazovací části jim otevřela úterní výhra nad Villachem, který doma porazily 6:2.

„Vítězství v posledních dvou duelech bylo těžké. Splnili jsme cíl a teď už pojedeme nad plán,“ řekl po utkání spokojený trenér Ján Medvecký.

Hodonín načal rakouského soupeře už ve čtyřhře, v níž Vachovcová s Matelovou přetlačily Kmotorkovou a Majerčíkovou.

Obě domácí hráčky pak zdolaly soupeřky i v singlech a postupně pro Hodonín vypracovaly až čtyřbodový náskok.

„Jednoznačné to určitě nebylo. Máme tutově druhé postupové místo. Záleží jak budeme hrát ještě s týmem Niederösterreich. To bude ale hodně těžké,“ komentovala Vachovcová závěrečné vystoupení v základní skupině.

Pak přijde na řadu čtvrtfinále. Loni v něm tým Jána Medveckého putování superligou skončil. Těsný souboj tehdy vyšel lépe maďarskému Kecskemétu.

Letos chce Hodonín dál.

„Uvidíme, kam se dostaneme. Každopádně to bude ale zase těžké. Každý tým má v sestavě Číňanku. My zatím ještě ne,“ pokrčila rameny pětatřicetiletá Vachovcová.

Vystoupení před domácím publikem tentokrát příliš nevyšlo mladičké Ivaně Pelcmanové. Hodonínská trojka podlehla v obou střetnutích. Zmar se u ní projevil zejména po úvodní porážce, kdy zklamaně odhodila raketu.

„Je mladá a talentovaná. Čekáme, že se chytí a pomůže nám v české extralize vybojovat další mistrovský titul,“ uvedl přesto trenér Medvecký na adresu šestnáctileté stolní tenistky. Utkání s Niederösterreich sehrají Hodoňanky prvního prosince.

O Shi Dan
I když se hodonínským stolním tenistkám daří i bez Číňanky Shi Dan, která po minulé sezoně zůstala ve vlasti, síla týmu s jejím návratem závratně stoupne. Otázkou je, kdy a zda se skutečně vrátí. „Nevím. Netuším,“ odpověděla její spoluhráčka a kamarádka Alena Vachovcová.

Podle slov trenéra Jána Medveckého je příchod zdatné obranářky v jednání. „Uvidíme v lednu. Nechte se překvapit,“ odmítl odkrýt hádanku okolo Shi Dan, která je podepsaná pod minulými úspěchy Hodonína.

Ve dvou posledních finále svedla vždy vyrovnané partie s českou reprezentantkou Štrbíkovou. V klíčových chvílích uspěla.
O viróze
Výhra 6:2 nad Villachem se na první pohled zdá jasnou záležitostí. Opak je pravdou. Na výkonu českých mistryň měla podíl i viróza, se kterou hráčky zápasily. „Alena Vachovcová má za sebou třítýdenní marodku.

S chřipkou stále bojuje. Pomalu se dává do kupy a trénuje,“ řekl Medvecký. Stejné příznaky se objevily i u Hanky Matelové. Tým proto čeká, zda u ní nemoc propukne naplno.

„Myslím, že se to ale jako chřipka neukáže a v klidu se připravíme na utkání s Frýdlantem,“ dodal trenér. Chřipková epidemie by v Jihomoravském kraji mohla podle hygieniků propuknout do Vánoc.