„Výsledek je sice krásný, ale nic pro nás neznamená. Důležité bude až play off. Teď tabulku nesledujeme," uvedla opora Hodonína Kateřina Pěnkavová.

Známá česká reprezentantka si proti Frýdlantu připsala stejně jako spoluhráčky Renáta Štrbíková s Lenkou Harabaszovou další dvě vítězství. Pěnkavová ale na rozdíl do svých parťaček tak přesvědčivá za zeleným stolem nebyla.

Zdenu Blaškovou, která do Mart arény dorazila na poslední chvíli, sice zdolala 3:0 na sety, ale v závěrečném duelu se zkušenou Hanou Bartošovou odehrála pět setů. „Natrápila jsem se dost. V prvním zápase jsem se ani pořádně nerozhýbala, pak na mě Hanka celkem nastoupila, takže bylo těžké se dostat do zápasu," přiznala Pěnkavová, která prohrávala již 0:2 na sety.

Domácí hráčka to ovšem nezabalila a několika přesnými údery se vrátila zpět do hry. „Nešlo mi to, tak jsem se naštvala, vlítla jsem do toho a zápas otočila," usmívala se hodonínská stolní tenistka.

Úřadující české mistryně nakonec zvládly páteční šichtu za šedesát minut. Tak dlouho Frýdlant favoritovi vzdoroval. Většina zápasů byla jednoznačných, v pohodě hrající Štrbíková stejně jako Harabaszová nezatratila ani set.

Letní posila Hodonína v klidu přehrála sestry Blaškovy, Harabaszová si dala pozor na Bartošovou a později i na Dagmar Blaškovou. „Výsledek je pro nás možný krutý, ale na druhé straně Hodonín byl lepší a zaslouženě vyhrál" uznala hostující trenérka Marie Hrachová.

Legenda českého stolního tenisu brala porážku 0:6 jako realitu. Svěřenkyním nic nevyčítala, naopak se po utkání snažila najít pozitiva. „Hanka s Kačkou Pěnkavovou odehrály moc pěkný zápas. Bohužel pro nás vyhrála domácí hráčka," vypíchla závěrečný souboj Hrachová.

„Pro Zdenku i Dášu, která zahrála slušný set se Štrbíkovou, to byla cenná zkušenost," přidala známá trenérka Frýdlantu, která by svůj tým ráda viděla v horní polovině extraligové tabulky.

„Chceme hrát do šestého místa. Soutěž se ale hodně vyrovnala, tak uvidíme, jak na tom budeme," uvedla Hrachová.

Celek ze severu Moravy je zatím až předposlední. K dobru však má dva odložené duely. „Zdenka Blažková byla dlouho v zahraničí. Na kadetském turnaji TOP 10 byla sedmá, a potom na neoficiálním mládežnickém mistrovství světa získala ve čtyřhře i soutěži družstvech stříbrnou medaili," připomněla Hrachová velký úspěch talentované hráčky.

Zatímco první družstvo Hodonína v ženské extralize kraluje, béčko je se čtyřmi body poslední a po postupu do nejvyšší soutěže na svoji první výhru stále čeká. „Takto jsme to předpokládali. Věděli jsme, že áčko mít problémy nebude a béčko hraje od začátku sezony o záchranu. Každý bod, který získá, bude dobrý. Zatím prohráli třikrát smolně 4:6," uvedl šéf klubu ze Slovácka Richard Brhel, který ovšem ani po nevydařeném vstupu do sezony mladé hráčky nezatracuje.

„Děvčata si první ligu vyhrála a my jsme přemýšleli, zda nejvyšší soutěž hrát, nebo nehrát. Nakonec jsme se rozhodli, že v nejvyšší soutěži budeme mít dva týmy," říká Brhel. „Pokud to béčko zachrání, tak to bude dobře, pokud ne, vrátí se zpět do první ligy a příští rok se o návrat pokusí znovu. Je to pro ně škola a musí se holky učit," dodal hodonínský šéf.

Páteční duel si nenechal ujít ani bývalý trenér Hodonína Ján Medvecký, který domácím hráčkám gratuloval k dalšímu triumfu.

SKST Mart Hodonín – SK Frýdlant nad Ostravicí 6:0

Výsledky: Štrbíková – D. Blašková 3:0, Harabaszová – Bartošová 3:0, Pěnkavová – Z. Blašková 3:0, Harabaszová – D. Blašková 3:0, Štrbíková – Z. Blašková 3:0, Pěnkavová – Bartošová 3.2.