Rakouský tým dokázal Hodonín zaskočit. Ströck přijel na Slovácko s mladými hráčkami, doma zůstala elitní Číňanka Jiang Xue a Rumunka Daniela Dodean. „Nečekali jsme to. Mysleli jsme si, že bude hrát Číňanka,“ přiznal domácí kouč Ján Medvecký. „Naše šance na vítězství ožili,“ usmívala se při pohledu na soupisku rakouského družstva Kateřina Pěnkavová. „Čekali jsme, že přijede ještě jedna Číňanka. Jedna sice přijela, ale hrála pouze čtyřhru. Navíc má soupeř v sestavě ještě velmi dobrou Rumunku,“ doplnila.

„Dodean je na světovém žebříčku čtyřicátá. Obě čínské hráčky jsou dokonce v nejlepší třicítce,“ přidal Medvecký.

Jeho parta vstoupila do semifinále dobře. Pěnkavová si s Ivanou Pelcmanovou poradily v úvodní čtyřhře s párem Li Qiangbing – Galitschitsch 3:1 na sety. Domácí hráčky měly utkání pod kontrolou, výjimkou byl třetí set, který Hodoňačky prohrály 2:11.

Druhý bod přidala česká reprezentantka Kateřina Pěnkavová. Semifinalistka letošního národního šampionátu přehrála ve třech setech Valerii Tischlerovou.

Na vedlejším stole svedla napínavou a atraktivní bitvu Ivana Pelcmanová. Hodonínská trojka vedla s Nicole Galitschitsch 2:1 na sety a ve čtvrtém setu měla dokonce mečbol, ale rakouská hráčka dokázala mimořádně vyrovnaný duel otočit a získat pro Ströck první bod.

„Pro diváky to byl asi nejzajímavější zápas. Ivana v pátém setu udělala v útoku několik chyb. Ale celkově podala dobrý výkon,“ řekl Medvecký.

Radost solidně zaplněné hala následně udělala Alena Vachovcová. Domácí opora porazila v souboji dvou velezkušených stolních tenistek bez ztráty setu Valentinu Popovou. „Alena rovněž hrála výborně. Popovou porazila po dlouhé době,“ pronesl hodonínský kouč. Ta zapomněla na porážku velmi rychle, když bez větších problémů zdolala Pelcmanovou.

Ve výtečné formě se v úterý večer představila Pěnkavová, která si poradila s Galitschitsch i veteránkou Popovou. „Když jsem byla v Linci, tak jsem s ní hrála šestkrát a pokaždé jsem vyhrála. Do souboje s ní jsem proto šla se zvýšeným sebevědomím. Ale Popova je zkušená hráčka, s ní je to vždy těžké. Zase mi to vyšlo,“ radovala se Pěnkavová.

Mezitím stvrdila výhru Hodonína Vachovcová. Na ni nestačila talentovaná Tischler. „Je to dobrý výsledek. Mysleli jsme si, že Popova tři body udělá,“ řekl Medvecký.

Odveta se hraje v Rakousku za týden. Šance Hodonína po domácím vítězství mírně vstouply, favoritem ovšem zůstává Ströck. Ten totiž přijel na Slovácko bez dvou nejlepších hráček. „ Pokud Ströck doma nastoupí kompletní, budeme to mít hodně složité. Tam to bude těžké,“ ví Medvecký.

Slovácký celek ovšem zbraně neskládá. „Uvidíme,jak to tam bude vypadat. Třeba je zaskočíme a postoupíme,“ dodala Pěnkavová.

Superliga žen –

1. semifinále: SKST Mart Hodonín – SVS Ströck 6:2

Zápasy: Pěnkavová, I. Pelcmanová – Li Qiangbing, Galitschitsch 3:1, Pěnkavová – Tischler 3:0, I. Pelcmanová – Galitschitsch 2:3, Vachovcová – Popova 3:0, Pěnkavová – Galitschitsch 3:1, I. Pelcmanová – Popova 0:3, Vachovcová – Tischler 3:0, Pěnkavová – Popova 3:0.