První finále přineslo překvapivý výsledek, protože mírným favoritem série jsou obhájkyně titulu z Hodonína, které si v letošní sezoně zdatně vedly i v evropské Lize mistryň. Na prohře domácích se částečně podepsaly zdravotní problémy zkušené Ivety Vacenovské, která musela po první vyhrané dvouhře odstoupit. „Nebál bych se říct, že to byl rozhodující moment. Uvidíme, jestli bude Iveta v pořádku do odvety. Zatím je to myslím na dobré cestě,“ uvedl hodonínský kouč Jaroslav Mikeska, který nectěl specifikovat povahu zranění opory týmu.

Hodonín má díky širokému kádru hned několik variant, jak se sestavou zamíchat. Téměř jistě nastoupí polská reprezentantka Natalia Partyková, která v prvním finále uhrála tři body, na dalších dvě místa v sestavě však existuje víc variant. Vedle Vacenovské je tu například Číňanka Guo Ruichen nebo Kateřina Pěnkavová, čtvrtá nejúspěšnější hráčka základní části. A není vyloučeno, že důvěru opět dostanou Ukrajinka Solomiya Bratejková a obranářka Markéta Ševčíková, které v prvním duelu nehrály špatně, ale chybělo jim více štěstí v koncovce. „Máme opravdu více možností, rozhodně se dá něco vymyslet. Věřím, že sestavu trefíme tak, abychom sérii zvrátili,“ poznamenal Mikeska.

To u břeclavského týmu se nějaké změny očekávat nedají. Není ani důvod. Trio Karin Adámková, Dana Čechová a Maďarka Vivien Ellöová odehrály v Hodoníně výborné utkání. „Bylo to dílo kolektivu, zabraly všechny naše hráčky. Je to dobrý vklad do pokračování finálové série,“ pochvaloval si kouč Petr Nedoma.

Druhý finálový duel se hraje v pátek 24. května od 17.30 hodin v Břeclavi. Případné třetí utkání by se přesunulo opět do Hodonína o den později od 18 hodin.