Hegemon české extraligy ovšem neudržel ve čtvrtfinálovém souboji se čtyřnásobným vítězem soutěže TTC Berlín vedení 3:1 na zápasy z domácího utkání a po prohře v odvetě 0:3 v německém hlavním městě se rozloučil se soutěží. „Před sezonou jsme měli za cíl postoupit do čtvrtfinále. Když jsme Berlín v prvním zápase porazili, věřili jsme, že můžeme i dál. Cítíme zklamání a holky se z toho dostávají,“ tvrdil trenér stolních tenistek Jaroslav Mikeska.

Senzační hodonínskou jízdu nejprestižnější evropskou soutěží zastavila také smůla. Hrdinku prvního čtvrtfinálového klání Ruichen Guovou skolily v odvetě horečka a celková nevolnost. I proto Číňanka svůj duel prohrála 1:3 na sety. „Je to jeden z momentů, proč jsme vypadli. Guová nemohla v Německu podat optimální výkon. Kdyby byla stoprocentně v pořádku, zápas třeba zvládne,“ smutnil Mikeska.

Liga mistryň
Skupina D:
Hodonín – Linec 3:1
Tarnobřeh – Hodonín 1:3
Linec – Hodonín 1:3
Hodonín – Tarnobřeh 0:3
Čtvrtfinále:
Hodonín – TTC Berlín 3:1
TTC Berlín – Hodonín 3:0

Zbylé dvě hráčky hodonínského celku Natalia Partyková a Iveta Vacenovská dotáhly své zápasy do pátého setu. V rozhodujících sadách ale na soupeřky nakonec nestačily.

Až přebolí zklamání z těsného vyřazení, dost možná nastane zadostiučinění. Hodonín zažil v Lize mistryň na české poměry dosud nevídanou jízdu, do čtvrtfinále se probil jako první český ženský celek. „Jde o průlomový výsledek pro celý zdejší stolní tenis. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoliv,“ pochvaloval si Mikeska.

Pod historický počin se podepsala také patrně nejslavnější hodonínská odchovankyně Vacenovská. Dvojnásobná olympionička se do mateřského klubu před sezonou vrátila po patnácti letech v zahraničí. „Je na ní dost vidět, jak chce Hodonínu vrátit, co jí v mládí dal. Taky byla ze všech holek z vyřazení nejvíc zklamaná. Je to jednoznačně ikona klubu,“ vyzdvihl kvality dlouholeté reprezentantky Mikeska.

Cesta Ligou mistryň dodala jemu i jeho svěřenkám kuráž do dalších ročníků prestižní soutěže. „Určitě se chceme dál posouvat a vylepšit čtvrtfinále,“ podotkl trenér.

Ve zbytku sezony čeká jeho svěřenky zdánlivá rutina. Pošesté v řadě ovládnout domácí extraligu. Pokud Mikeska postaví nejsilnější sestavu, půjde jen o formalitu. „Holkám udělá každé vítězství v play-off radost. Je stejná, i když se vyhrává pravidelně,“ uvedl kouč.

V tomto ročníku domácí soutěže nechal přední hráčky často odpočívat, i proto Hodonín po letech prohrál dva zápasy základní části, přesto je druhý s duelem k dobru. „V play-off počítáme i s oporami,“ uzavřel Mikeska.