Trenér čtyřiadvaceti­násobného polského šampiona, Zbygniew Necek, ze svého nabitého hráčského kádru nechal v Hodoníně odpočívat Renatu Štrbíkovou. „Dozvěděla jsem se to dva dny předem. Trenér to takto naplánoval. Věděl, že hraji doma a že bych mohl být nervózní," uvedla pětatřicetiletá rodačka z Havířova, která se na páteční duel dlouho dopředu těšila. „Věděla jsem, že v Hodoníně by to bylo jiné než jinde v Evropě. Tady mě všichni znají, chtěla jsem se ukázat. Naštěstí máme v týmu pět holek, které můžeme vystřídat. Volily jsme tuto variantu," pravila Štrbíková.

Necek do boje místo české reprezentantky poslal dvě hráčky čínského původu Li Qian a Han Ying a polskou reprezentantku Natalii Partykaovou.

V úvodní dvouhře se v dresu Tarnobrzegu představila Li Qian, která se po mateřské dovolené opět dostala do výborné formy. Česká reprezentantka Kateřina Pěnkavová to měla nesmírně složité, proti precizní obraně polské hráčky se jen těžko prosazovala a prohrála 0:3. „Musím říct, že to bylo hodně těžké. Proti Číňance jsem nevěděla, která bije. Nepoznala jsem moc faleš, bylo to složité," přiznala po prohraném střetnutí Pěnkavová.

Hodonínská jednička se potkala s Li Qian po osmi letech. „Sice se můžeme podívat na video, ale to je něco jiného než si pak proti ní stoupnout za stůl a hrát," uvedla Pěnkavová.

I druhý zápas měl dlouho podobný průběh. Hodonínská jednička, Šiho Onová, nemohla najít recept na desátou hráčku světa, Han Ying. Až ve třetí sadě si díky obrovské trpělivosti vypracovala řadu setbolů a ten šestý za stavu 13:12 proměnila. Od té chvíle se obrázek hry změnil, byla z toho vyrovnaná partie. O osudu zápasu rozhodla koncovka čtvrtého setu, za stavu 9:10 Onová odvrátila mečbol soupeřky, ale Han Ying si vzápětí vypracovala další a ten již proměnila ve druhý bod Tarnobrzegu. „Je to desátá hráčka světa, bylo by těžké proti ní uspět," připomněla Pěnkavová.

Po desetiminutové přestávce se Lenka Harabaszová snažila uhrát alespoň čestný bod domácího celku. Od druhého setu to vypadalo nadějně, v něm Natalii Partykaové utekla na 9:3 a koncovku vyhrála poměrem 11:9.

Polská reprezentantka kontrovala v následující sadě, ale zkušená hodonínská stolní tenistka se nevzdávala. Nic ji nevadilo tréninkové manko zaviněné vleklými zdravotními problémy. Ve čtvrté sadě dokázala sérií skvělých míčků obrátit stav z 5:9 na 11:9 a srovnat na 2:2. V rozhodujícím dějství to byl boj o každý míček a rozhodovalo se opět v koncovce. V ní měla přece jen více jistoty na své raketě Partykaová, která po dramatické bitvě vyhrála 3:2 na sety a zpečetila vítězství favorizovaného Tarnobrzegu v Hodoníně. „Po dvouměsíční pauze to nebylo z mojí strany vůbec špatné. Partykaová je už hráčkou světové třídy. Jsem ráda, že jsem s ní držela krok. Myslím si, že i pro diváky byl náš zápas docela zajímavý," pronesla Lenka Harabaszová.

Slušně zaplněná hala ocenila oba týmy zaslouženým potleskem. „Věřím, že diváci byli spokojení. Na začátku to sice vypadalo, že brzy půjdou domů, ale holky to naštěstí alespoň trochu zdramatizovaly, za což jsem moc ráda," prohlásila Pěnkavová.

Hodonínské stolní tenistky sehrají odvetné utkání čtvrtfinále Poháru ETTU v Tarnobrzegu v neděli 25. ledna.

Čtvrtfinále Poháru ETTU ve stolním tenisu žen – 1. utkání:

SKST Mart Hodonín – KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg 0:3

Zápasy: Kateřina Pěnkavová – LI Qian 0:3 (-4, –5, –4), Šiho Onová – HAN Ying 1:3 (-5, –4, 12, –10), Lenka Harabaszová – Natalia Partykaová 2:3 (-7, 9, –4, 9, –8).