Hodonínu páteční duel vyšel znamenitě. Úřadující české mistryně věděly, že je do finále superligy posune jakákoliv výhra, proto za svým cílem a postupem šly od začátku naplno. Jihomoravanky nejprve zvládly důležitou čtyřhru, další důležité body pak přidaly ve dvouhrách. Mladé hostující hráčky se na odpor nezmohly, triumf právem slavily domácí stolní tenistky.

„Z vítězství i postupu máme velkou radost. Není samozřejmostí porazit účastníka Ligy mistryň," prohlásila Lenka Harabaszová.

Byla to právě zkušená hráčka, která společně s Renátou Štrbíkovou nasměrovala slovácký celek za výhrou. Sehrané hodonínské duo totiž v úvodní čtyřhře otočilo výsledek a zdolalo chorvatsko-francouzský pár Rakovacová/Migotová 3:1 na sety. „Hodně nám pomohla vyhraná čtyřhra," uvedla domácí trenérka Alena Vachovcová.

Druhý bod přidala Kateřina Pěnkavová. Česká reprezentantka si poměrně snadno ve třech setech poradila s Rakovacovou. Naproti tomu Štrbíková se proti Migotové pořádně nadřela. Zkušená stolní tenistka proti mladé Francouzce ztratila vedení 2:0 na sety a v rozhodující páté sadě prohrávala už 5:7. Za nepříznivého stavu si ale chytře vzala oddechový čas, v dramatické koncovce výsledek otočila a zvítězila 11:9. „Tam se to zlomilo. Soupeřky pak neměly psychickou sílu bojovat," všimla si Harabaszová, která si vzápětí vychutnávala zasloužené ovace hrstky fanoušků, když přehrála Khetkuenovou 3:0.

Dva sety byly jednoznačné, ve třetí sadě zvítězila domácí stolní tenistka až po napínavé přetahované 17:15. „Bylo poznat, že Thajka nebyla úplně rozehraná a zvyklá na halu. Měla jsem štěstí, že se nerozehrála dřív, protože pak bych to měla mnohem těžší," ví Harabaszová.

Triumf Hodonína přiblížila Štrbíková. Ta si bez větších problémů poradila s Rakovacovou. Menší komplikaci přinesla pouze porážka Pěnkavové s Khetkuenovou.

Tečku za utkáním nakonec udělala Harabaszová. Hodonínská bojovnice zvládla pětisetovou bitvu s Migotovou a poslala české mistryně do finále ženské superligy. „Věděly jsme, že nám stačí jakákoliv výhra, na sety jsme totiž byly lepší. Ale že bude výsledek tak jednoznačný, jsem v žádném případě nepočítala. Soupeřky v prvním utkání více bojovaly, teď mi přišlo, že hrály na půl plynu," prohlásila Vachovcová.

Oba celky přitom nastoupily v totožných sestavách jako v prvním zápase ve Schwechatu.

Hodonín se ve finále Superligy utká s maďarským celkem Szekszard AC, který vyřadil obhájkyně prvenství Linec AG Froshberg. „Šance je vždycky. Holky mají motivaci, chtějí soutěž vyhrát, tak by to snad mohlo vyjít," věří Vachovcová. „Taky záleží na tom, v jakém složení soupeř nastoupí. Szeksard má ale kvalitní tým, určitě bude favoritem. My však budeme bojovat a užívat si to," přidala Harabaszová.

Rodačka z Havířova přiznala, že o třetí místo se jí moc hrát nechtělo. „Protože termíny kolidují s českou extraligou," připomněla nabitý kalendář. „Finále si ale zahrajeme s chutí a rády. Snad přijdou i nějací lidé," přidala.

Slovácký celek ale nyní čeká play off české extraligy. Semifinálová série s Řeznovicemi hraná na dva vítězné zápasy startuje již v sobotu. „Je to úplně jiná soutěž než superliga. Nechci říct, že v extralize jsou soupeři horší, ale zahraniční hráčky jsou ostřílenější, mají více zkušeností. Navíc v doma jsme favoritem a v každém zápase budeme muset dokazovat, že jsme lepší," prohlásila Harabaszová.

Obezřetná zůstává i hodonínská trenérka. „Zápas se Ströckem ukázal, že formu máme, ale každý zápas je jiný a Řeznovice nám zadarmo nic nedají," ví Vachovcová.

Superliga družstev 2015/2016

2. semifinále:

SKST Mart Hodonín – SVNÖ Ströck 6:1

první zápas: 4:6, do finále postupuje Hodonín

Výsledky: Štrbíková/Hara¬baszová – Rakovacová/Migotová 3:1 (-7, 7, 7, 6), Pěnkavová – Rakovacová 3:0 (4, 8, 11), Štrbíková – Migotová 3:2 (7, 6, –8, –8, 9), Harabaszová – Khetkuenová 3:0 (5, 6, 15), Štrbíková – Rakovacová 3:0 (9,6,6), Pěnkavová – Khetkuenová 1:3 (8, –9, –7, –6), Harabaszová – Migotová 3:2 (-2, 9, 5, –9, 7).