Na senzačním postupu se třemi body podílely Kateřina Pěnkavová s Japonkou Šiho Onovou. Obě hráčky úřadujícího českého mistra si v úterním duelu vyšláply na nizozemskou reprezentantku Lia Jiao. Onová zdolala dvojnásobnou mistryni Evropy 3:1, Pěnkavová přehrála favorizovanou soupeřku dokonce ve třech setech. „Je to úžasné, vůbec jsem to nečekala. Vždyť v Maďarsku jsem s ní dostala tři nula a moc šancí jsem neměla. Nevím co se stalo, asi to ale ze mě spadlo, protože na začátku jsem hrála špatně. Naštěstí to vyšlo," radovala se opora Hodonína.

Přitom vstup do semifinálové odvety lépe vyšel úřadujícímu maďarskému šampionovi, kterému k postupu stačila jakákoliv výhra, protože úvodní utkání skončilo remízou 5:5.

Lia Jiao společně s Krisztinou Ambrusovou porazily v úvodní čtyřhře Pěnkavovou s Harabaszovou 3:1 na sety. Ještě hůře to s domácím týmem vypadalo po první dvouhře, Harabaszová sice vyhrála s Lia Jiao úvodní sadu, ale v dalších setech měla navrch hostující stolní tenistka, která získala pro Postás druhý bod.

Hodonínské hráčky se však postupem času rozehrály. Onová sice začala proti Nagyváradiové rozpačitě, ale nakonec se Japonka zklidnila a zápas pro sebe urvala. Na 2:2 následně srovnala Pěnkavová, která urvala bod v pětisetovém dramatu s Ambrusovou.

Obrat pak dokonala Onová, která v souboji dvou asijských hráček porazila Lia Jiao 3:1. „Na Šiho jsme byly všichni zvědaví, protože v Maďarsku s ní odehrála nádherný zápas. Doma jí však celkem hladce přehrála," uvedla domácí trenérka Alena Vachovcová.

Pohodu ve čtvrtý bod přetavila výtečná Pěnkavová. Ta nedala šanci Nagyváradiové. Blízko výhře byla i Harabaszová. Domácí bojovnice sice vedla s Ambrusovou 2:1 na sety, ale utkání i přes veškeré úsilí nedokázala dotáhnout do konce a nakonec odcházela od stolu naštvaná a se sklopenou hlavou.

Smutnit ale dlouho nemusela. Onová totiž vzápětí zdolala Ambrusovou 3:0 a stejným poměrem pak Pěnkavová předčila Lia Jiao. „Hodně mi pomohl pětisetový duel s Ambrusovou. Po něm jsem se chytla. S Lia Jiao jsem neměla co ztratit, proto jsem ráda, že to vyšlo," usmívala se Pěnkavová, která čekala ještě těžší souboj. „Byla nějaká unavená," všimla si Vachovcová. Podobně mluvila i její svěřenkyně. „Myslela jsem, že některé balony dá, ale těžko říct. Já toho taky teď mám hodně," řekla Pěnkavová.

Trojnásobný vítěz poháru ETTU nakonec na Slovácku padl 3:6. „Byl to velmi těžký zápas. Pro nás bylo jenom dobře, že k nám z nějakého důvodu nepřijela Eva Braunová. Jejich trojka nebyla tak dobrá jako ona," poznamenala Vachovcová.

Jihomoravanky to sice měly jednodušší než před třemi týdny v Maďarsku, přesto za zelenými stoly strávily dvě a půl hodiny. „Všechny zápasy byly super. Opravdu rozhodovaly maličkosti," pronesla trenérka Hodonína. „Hrálo se o každý set. Před posledním zápasem jsem říkala Kačce, ať zkusí Číňance sebrat alespoň set a ona ji nakonec po výborném výkonu porazila," přidala s úsměvem.

Slovácký celek se tak může po třech letech opět těšit na superligové finále. Stejně jako v roce 2013 se mu do cesty postaví Linec s Ivetou Vacenovskou v sestavě. „Je super, že si zase zahrajeme finále. Soupeře neřešíme, stejně bychom si ho ani nevybraly," prohlásila Pěnkavová. Ta se na souboj s reprezentační kolegyní těší. „Iveta je domácí hráčka, takže to bude atraktivní pro nás, pro ni i pro všechny diváky," uvědomuje si opora Hodonína.

I když je obrovským favoritem rakouským šampion, osminásobné české mistryně předem nic nevzdávají. „Pokud se všechno sejde a budeme hrát stejně dobře jako proti Postásu, mohlo by to vyjít," věří Pěnkavová.

Ta si však nesmírně považuje už samotného postupu do finále Superligy. „Je to velký úspěch. Vždyť už ve skupině jsme měly těžké soupeře. Nakonec vyřadily béčko Linec, Szekszárd a teď i Postás. Tehdy nebyla Superliga tak kvalitně obsazená jako letos," dodala Pěnkavová.

Superliga družstev žen 2014/2015

Champions play-off

2. semifinále: SKST Mart Hodonín – Postás Budapešť 6:3, první zápas: 5:5, do finále postupuje SKST Mart Hodonín.

Zápasy: Pěnkavová, Harabaszová – Lia Jiao, Ambrusová 1:3 (13:15, 9:11, 11:9, 5:11), Harabaszová – Lia Jiao 1:3 (11:7, 2:11, 6:11, 10:12), Onová – Nagyváradiová 3:1 (11:9, 9:11, 12:10, 11:6), Pěnkavová – Ambrusová 3:2 (9:11, 11:9, 8:11, 11:1, 11:6). Onová – Lia Jiao 3:1 (8:11, 11:5, 11:8, 11:5), Pěnkavová – Nagyváradiová 3:0 (11:8, 11:9, 11:5), Harabaszová – Ambrusová 2:3 (11:3, 3:11, 11:9, 8:11, 7:11), Onová – Ambrusová 3:0 (11:4, 11:7, 11:5), Pěnkavová – Lia Jiao 3:0 (11:9, 11:9, 11:9).

Další utkání: Linec AG Froschberg – SVNÖ Ströck 6:2, první zápas: 6:3. Do finále postupuje Linec AG Froschberg.

O 7. – 10. místo: MSK Malacky – LZ easy Therm Linec-Froschberg 2:6.