Maďarskou Oroshazu porazily po velkém boji 6:3 a jsou stále ve hře. Jeden ze zbývajících dvou duelů ale budou muset vyhrát.

Hodonín tak díky třem výhrám Vachovcové a Matelové oplatil svému maďarskému soupeři porážku z úvodního kola. Přesto na Slovácku maďarská děvčata hodně zlobila a nenechala domácí tým ani na chvíli v klidu. O výhře 6:0 si český mistr mohl nechat jenom zdát.

„Určitě je to velmi cenné vítězství, protože nás přiblížilo k postupu ze skupiny. Ještě musíme zvládnout odvetu s rakouským Villachem. Pokud ho porazíme, tak postoupíme do čtvrtfinále,“ řekla po zápase Hana Matelová.

Přitom po úvodní zápase to vypadalo s domácím celkem všelijak, jenom ne dobře. Vachovcová s Matelovou totiž prohrály čtyřhru. „Porážka nás hodně mrzí. Měly jsme ji vyhrát,“ uvědomovala si Matelová.

Následně porazila Ciurcul domácí Ivanu Pelcmanovou. První bod na stranu Hodonína připsala zkušená Vachovcová, která přehrála Katu Tothovou.

Domácí jednička pak dokázala lehce porazit i Ciurcovou a Veghovou. Naopak zápasy Matelové s jejími soupeřkami nabídla neuvěřitelné dramata. Hodonínská dvojka vedla s Tothovou i Veghovou 2:0 na sety, ale nakonec obě Maďarky zlomila až v pětisetových bitvách. „Vůbec nevím, čím to bylo. Naštěstí jsem dokázala oba zápasy dotáhnout do vítězného konce,“ uvedla Matelová.

Ta nakonec zápas rozhodla. Jedničku Ciurculovou porazila 3:1 na sety. „Poslední zápas byl samozřejmě nejtěžší. Jsme rády, že jsme to zvládly. Ivča Pelcmanová totiž byla o víkendu nemocná, takže nebyla stoprocentně fit,“ sdělila Matelová, která poslední duel zvládla za nejkratší dobu. „V posledním zápase jsem se modlila, aby to už nebylo na pět setů,“ přiznala Matelová. Další kolo je na programu až za měsíc.

Superliga žen: ČSAD Hodonín – ASE Orosháza 6:3

Vachovcová, Matelová – Ciurcul, K. Toth 2:3, I. Pelcmanová – Ciurcul 0:3, Vachovcová – K. Toth 3:1, Matelová – K. Toth 3:2, Vachovcová – Vegh 3:0, Pelcmanová – K. Toth 0:3, Vachovcová – Ciurcul 3:0, Matelová – Vegh 3:2, Matelová – Ciurcul 3:1.