V třiceti dvou kategoriích od dětí, juniorů, mládež, dospělé amatéry, přes profesionály až po seniory se představilo v Kultur und Kongresszentrum Liederhalle Stuttgart na pět tisíc tanečních párů. Mezi nimi také poprvé hodonínská odchovankyně TK Classic Klára Chovančíková se svým partnerem Markem Kypúsem z Karviné.

Startovali hned ve dvou kategoriích. Tou první byla jejich věková kategorie Youth (mládeže) latin, v níž se prezentovalo 290 párů. Po eliminaci postoupilo do prvního kola 211 párů. Z nich pak do druhého kola 170. Ve třetím pak bylo již místo jen pro 95 párů. Tam snaha i velmi dobrý výkon již na postup Kláry s Markem nestačil. Do padesátky nejlepších jim chybělo devět křížů (tanečních bodů). Jejich 66 místo je v obrovské konkurenci především rusky, italsky a německy hovořících párů velmi slušným výsledkem. Zejména, když se jim podařilo porazit o několik míst i úřadující mistry České republiky. Finále jasně ovládly páry z Ruska. Mezi první šestici se dokázal na páté místo vklínit pouze jeden italský pár.

Ve stejný den bojovali navíc také v eliminaci o postup kategorie Rising Star Latin, ve které mohou startovat páry od 16 do let. A to ty, které se soutěže zúčastnily poprvé, a nebo se v minulých ročnících neprobojovaly mezi nejlepších dvanáct párů.

Tato kategorie byla obsazena ještě kvalitněji a početněji. Eliminací prošlo z 440 párů pouze 300 do druhého dne soutěží. Mezi nimi i Marek s Klárou, aby pak postoupili ještě mezi 170 párů 2. kola.

Tam se však již projevila únava z předešlých vyčerpávajících bojů z tanečního parketu obou kategorií. Celkové 144 místo je pro mnohé nezasvěcené možná nevýznamné. První start na celosvětově prestižní a skvěle obsazené soutěži je pro mladý pár příslibem do budoucnosti. Vždyť se jim podařilo porazit opět výrazně i semifinálové páry z republikového šampionátu dospělých. Další jejich soutěží bude zajisté IDSF Prague International Open, kde mají šance probojovat se možná i do finále. To se koná 13. a 14. září.