Před Paličkovou jsou pouze vrstevnice Irene Ekelundová ze Švédska (7,32) a Američanka Hannah Cunliffeová (7,44). Výkon rohatecké rodačky má navíc velkou hodnotu i mezi ženami.

„U nás zaběhly šedesát metrů rychleji jen dvě závodnice a to novopečená rekordmanka v kategorii žen Kateřina Čechová a Barbora Procházková. Obě tyto závodnice přitom splnily limit na seniorské halové Mistrovství Evropy," upozornil člen hodonínského klubu Lukáš Lípa.

Své vedení v českých tabulkách potvrdila talentovaná závodnice i na dvoustovce. V ní se sice českému rekordu Hany Benešové zatím nepřiblížila, ale skvělý čas v osobním rekordu 24,68 sekundy znamenal druhý titul a historicky sedmý nejrychlejší čas mezi dorostenkami. Druhá závodnice Zdeňka Seidlová zaostala za Paličkovou o tři desetiny.

Své tabulkové postavení potvrdil i Filip Sasínek. Svěřenec Antonín Slezáka po týdenním užívání antibiotik sice na zlepšení svého letošního českého rekordu nemyslel, ale titul měl spíše jako povinnost, což se také potvrdilo.

Sasínek si ve finále běhu na patnáct set metrů doběhl pro titul s náskokem téměř deseti vteřin. „Vítězný čas 4:10,58 minuty by stačil na nejlepší výkon v České republice. Ten ovšem drží Filip českým rekordem 3:55,35 minuty," informoval Lípa.

Na dvojnásobné trati, kde byl Sasínek rovněž největším favoritem na vítězství, bohužel doplatil na strkanici na startu a po předčasném vyšlápnutí přes čáru se musel poroučet do šaten. Ušetřené síly ovšem byly na nedělní patnáctistovce znát.

Svůj double přijela do Prahy obhájit Tereza Korvasová. Plán se povedl ale napůl. V sobotním závodě na tři kilometry dorostenek nenašla hodonínská závodnice přemožitelku a zvítězila časem 10:18,12 minuty. „Tereza tedy běžela o deset vteřin rychleji než předchozí rok," upozornil Lípa. „Rychleji v kategorii dorostenek dokázalo v historii běžet pouze dvanáct běžkyň," přidal statistik AK Hodonín. Druhé závodnici Veronice Siebeltové nadělila Korvasová více než jedenáct vteřin.

V neděli se pokoušela členka slováckého klubu obhájit titul i na poloviční trati. Skvělý čas ze sobotního závodu však stál Korvasovou spoustu sil. Rodačka ze Vnorov nakonec prohrála s pardubickou Veronikou Kupkovou, která vede i české tabulky. I tak je stříbro a čas 4:50,38 minuty pro nadanou běžkyni výbornou vizitkou.

Tabulky přepisovala i Natálie Kolajová. Ta v sobotním rozběhu na osm set metrů pošetřila síly a postoupila do finále přímo z druhého místa za 2:27,71 minuty. Nedělní finále přineslo lítý boj o titul. Kolajová nakonec ve finiši i kvůli své drobné taktické chybě podlehla Elišce Nerudové z Olomouce. I tak ale časem 2:12,46 minuty vymazala z okresních tabulek oddílovou kolegyni Sylvu Škabrahovou. „V historických tabulkách České republiky běželo rychleji pouze osm závodnic," řekl Lípa mladší.

Smůlu měla výškařka Kateřina Fialová, která během sezony atakovala výšky nad hranicí 160 cm. Bohužel v den šampionátu se jí nevedlo nejlépe a výkonem 154 cm obsadila dělenou šestou příčku. Na bronz přitom na mistrovství republiky stačilo i 159 centimetrů," pravil Lípa.

Ostatní hodonínští závodníci zůstali za hranicemi finále. Ani nový okresní rekord v závodě na šedesát metrů nestačil Jakubu Žurovcovi na lepší než sedmnácté místo.

Na dvoustovce byl Žurovec postupu ještě blíž. Omezený počet drah na ovále však zajistil finále pouze pěti sprinterům, a tak za další vylepšení okresního maxima na 22,76 sekundy si hodonínský sprinter odvezl z pražské haly osmé místo.

Na celkové třinácté příčce skončil mezi dorostenci Ondřej Kučeřík. Ten zvládl šedesátimetrový sprint za 7,48 sekundy. Do finále se nepodíval ani jeden čtvrtkař. Blíž z dvojice juniorů k tomu měl Jindřich Goiš. Časem 51,02 sekundy ovšem obsadil celkové desáté místo.

Dominik Kubalák si za čas 51,71 sekundy odvezl třináctou příčku. V kategorii dorostenců stačil Ondřejovi Džubovi čas 55,16 sekundy na celkové jedenácté místo. Podobně na tom byl i David Herka, který v závodě juniorů na osm set metrů obsadil sedmnáctou pozici.