V Ostravě se ovšem dařilo i dalším hodonínským závodníkům. Mezi juniorskými sprinterkami byla v rozběhu i finále na šedesátá metrů nejrychlejší Veronika Paličková. Rodačka z Rohatce ve finále navíc vylepšila výkon z Vídně a časem 7,56 vteřiny vládne i průběžným českým tabulkám mezi juniorkami. V dlouhém časovém programu Paličková absolvovala také dvoustovku, kde doběhla časem 25,09 sekundy na druhém místě.

Zlatou medaili mezi juniory v závodě na osm set metrů získal Patrik Sasínek, který triumfoval v čase 1:59,83 minuty. Nejlepší okresní sportovec Hodonínska za rok 2015 Filip Sasínek v tréninkovém tempu kraloval běhu na tři kilometry, když cílovou pásku protnul v čase 8:25,80 minuty. „Tento výsledek stačí na průběžné vedení českých tabulek mezi muži," upozornil sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa.

Svěřenec trenéra Antonína Slezáka navíc na šampionátu získal i bronz v běhu na osm set metrů. „Čas 1:54,10 minuty nasvědčuje tomu, že tento závod opravdu měl být spíše velmi kvalitním tréninkem," pronesl Lípa.

Ten připomněl, že Filip Sasínek stejně jako oddílová kolegyně Veronika Paličková nedávno absolvoval ve Vídni mítink se slušnou evropskou konkurencí. V Rakousku skončil český reprezentant na druhém místě a časem 1:48,24 minuty si nejen vylepšil osobní rekord, ale také mu na této distanci patří nejlepší čas mezi českými muži. „Začátek halové sezony se mi celkem povedl. Věřím, že se budu ještě zlepšovat," řekl devatenáctiletý šampion.

Junior Filip Dvořák získal na mistrovství Moravy a Slezska stříbro, když běh na čtyři sta metrů absolvoval časem 50,93 sekundy. K druhému místu hodonínský závodník přidal i čtvrtou příčku ve sprintu na šedesát metrů, kde se prezentoval výkonem 7,17 sekundy. Bronzovou medaili si mezi muži pověsil na krk David Kákona.

Hodonínský vytrvalec zvládl tříkilometrovou trať za 8:50,41 minuty. Stejnou příčku na stejné distanci obsadil mezi juniory Martin Rebenda v osobním rekordu 9:09,55 minuty. Poslední bronz urval v dálkařském sektoru Lukáš Lípa. Ten mezi muži předvedl výkon 653 centimetrů.

Sedmé místo pak přidal o dvě hodiny později v trojskoku. Další členové slováckého oddílu odjeli domů bez medaile. „I když se někteří na stupně vítězů neprobojovali, předvedli skvělé výkony a osobní rekordy," pronesl Lípa mladší.

Ondřej Kučeřík skončil ve finále sprintu na šedesát metrů šestý, stejnou pozici obsadil v běhu na osm set metrů dorostenec Jakub Škojec. Ve stejném závodě byl Oldřich Maláník jedenáctý.

Koulařka Jana Myrmusová brala v ženském finále výkonem 10,12 metru sedmou příčku. Na čtyřstovce juniorek skončila Adéla Sedlářová sedmá, na stejné distanci mezi dorostenkami skončila Adéla Šrůtková devátá. Darina Dvorská z ženském rozběhu na šedesát metrů do finále nepostoupila.

Dorostenec Štěpán Voborník zase z pozice jasného favorita odstoupil z finále běhu na šedesát metrů. „Měl jsem poraněný stehenní sval, a tak jsem nechtěl riskovat a raději vzdal," uvedl Voborník.

Za zmínku stojí i výkon Sabiny Bočkové, která o téměř vteřinu vylepšila svůj osobní rekord na tři kilometry chůze a časem 17:15,93 minuty kraluje českým tabulkám mezi žákyněmi právě na této trati. „Její čas je velkým příslibem na nadcházející mistrovství České republiky v chůzi," dodal Lípa.

Závody v Ostravě měly mnohem větší náboj, říká Lípa

Hodonín – Mistrovství Moravy a Slezska po několika letech hostila Ostrava, kam se akce vrátila z Bratislavy. Právě na Slovensku totiž atleti z východní části České republiky v minulých ročnících poměřovali své síly. „ Je to příjemná změna. Když se mistrovství koná na domácí půdě, mají závody mnohem větší náboj," říká sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa.

Známému dálkaři, který se v současnosti věnuje i výchově začínajících atletů, se nová a moderní hala v Ostravě velmi líbí. „Je hezká i přehledná, navíc atmosféra pro diváky a trenéry je mnohem lepší. Jediné minus vidím v tom, že do Ostravy to máme dvakrát tak daleko než do Bratislavy," připomněl Lukáš Lípa, který sám vyzkoušel sektor skoku dalekého a trojskoku.

Stavba Atletické haly Vítkovice haly, která leží v těsné blízkosti Ostrava Arény, stála 337 milionů korun. Hala byla navržena tak, aby splňovala parametry Mezinárodní atletické federace IAAF. Na sportovišti s běžeckým oválem s šesti drahami v délce dvě stě metrů a osmi přímými drahami pro sprinty v délce šedesát metrů jsou k dispozici také sektory pro skok do výšky, do dálky, o tyči a vrh koulí.