Na přírodní trávě v Soběšicích bylo v neděli dopoledne k vidění vyrovnané utkání s minimem vyložených šancí. Povětšinu času se hrálo mezi šestnáctkami, oba týmy hrozily pouze po standardních situacích a rohových kopech. „Po celý zápas jsme dobře bránily a důraznějšího soupeře do ničeho vážného nepustily," uvedla hostující hráčka Michaela Bukovská.

Kouč Zbrojovky po přestávce prostřídal sestavu, neboť šetřil opory na středeční barážové utkání s Libercem.

Hodonín byl ve druhém poločase místy i lepší, ale přes pozornou obranu Brna se těžce dostával. Výjimkou byla jediná gólová situace. Po trestném kopu Lokajové a přiklepnutí kapitánky Podrazilové se zblízka prosadila osamocená Popelková. Nesyt se po vedoucím gólu zatáhl a ve zbytku utkání se soustředil spíše na ubránění výsledku.

I když bojujícím hostujícím hráčkám došly v závěru síly, čisté konto a nadějný náskok i s notnou dávkou štěstí udržely. Mladé gólmance Horčičkové totiž v závěru střetnutí dvakrát pomohla konstrukce branky.

Zápas nedohrála záložnice Bučková, která už po čtvrt hodině hry přenechala pro zdravotní problémy své místo náhradnici Popelkové. Byla to právě hráčka divizního Podivína, která vyrovnaný duel nakonec rozhodla. „Z výhry všichni máme velkou radost. I když nám šlo pouze o čest, tak jsme k poslednímu utkání přistoupily zodpovědně a díky poctivému kolektivnímu výkonu celého týmu jsme získaly tři body," pronesla Bukovská.

Hráčky Hodonína pouze na střídačce povzbuzovala zraněná kanonýrka Blahová. Radost z nečekané výhry však měla i dvojice trenérů a šéf klubu Jan Šnajdr. „Holky musíme pochválit. Opravdu zápas odbojovaly. Dali jsme góly a vyhráli," pronesl hodonínský kouč Jan Dohnálek.

Slovácký celek bude i po skončení druholigového ročníku trénovat. Nesyt totiž v sobotu 21. června čeká turnaj, který pořádají Horní Heršpice.

FC Zbrojovka Brno – FC Nesyt Hodonín 0:1 (0:0)
Branka: 65. Marcela Popelková
Hodonín: Horčičková – Bukovská, Dřímalová, Vacenovská, Lokajová – Lamáčková, Šťastná, Koplíková, Podrazilová – Bučková (15. Popelková) – Konečná.