Alice Antošová brala druhé místo, Klára Vojkovská skončila čtvrtá a Alena Koudelová obsadila deváté místo.

Závodů se poprvé zúčastnila také Emma Hanáková. Šikovná dívka ročníku 2014 ze zájmové gymnastiky zvládla svoji soutěžní premiéru velice solidně a po povedeném vystoupení byla sedmá.

„Všem nejmladším holčičkám z gymnastické přípravky i jejich trenérkám patří velká gratulace. Do dalších závodů jim přejeme hodně štěstí,“ uvedla předsedkyně a trenérka klubu TJ Sokol Hodonín Lucie Žembery.

Děvčata ze Slovácka uspěla i na Memoriálu Vojtěcha Bražiny ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Na Valašsku se uskutečnil druhý závod Moravského poháru, pro hodonínské gymnastky to však byla první letošní akce. „Ale výsledky jsou moc pěkné,“ těší Žembery.

V nejmladší kategorii 2017 obsadila Leontýnka Žembery čtvrté místo, v kategorii děvčata ročníku 2016 skončila Anežka Kocmánková třetí, mezi o rok mladšími dívkami obsadila Sofie Špačková ve své premiéře ze Sokol Hodonín třiadvacáté místo.

Hodonínští hokejisté (v černém) vyhráli ve Valašském Meziříčí.
Baník výhrou v Meziříčí uhájil třetí místo. V play-off vyzve Nový Jičín

Julie Machálková byla v kategorii dívek ročníku 2012-2013 desáté místo a Nela Buchtová skončila v konkurenci devětadvaceti závodnic patnáctá.

V kategorii starších žákyň 2010 a 2011 brala Michaela Nežádalová bronz, Markéta Blinková skončila třináctá.

Adéla Stávková byla mezi juniorkami třetí.

Hodonínské gymnastky se představily rovněž ve Spolkovém domě v Ratíškovicích, kde se na konci února uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců okresu Hodonín za rok 2023.

„Při této příležitosti byly nominované i gymnastky TJ Sokol Hodonín a obsadily za své úspěchy třetí místo v kategorii nejlepší mládežnický tým. Zároveň jsme byly přizvané jako součást programu a děvčata měla tu čest večer otvírat i ukončit svým vystoupením,“ uvedla Žembery.

„Moc děkujeme České unii sportu za pozvání a příležitost ukázat návštěvníkům a oceněným sportovcům, co děti umí. I když holky musely své dovednosti předvést v naprosto nevyhovujících a těžkých podmínkách pro sportovní gymnastiku, celkově to byla fajn akce a pro děvčata velká zkušenost,“ dodala.