Jihomoravanky o své zasloužené výhře rozhodly ve druhé polovině úvodní části. Po vyrovnané čtvrthodině se hráčky Hodonína ujaly vedení a svůj náskok do konce prvního poločasu navýšily na osmibodový rozdíl.

Hanačky se sice po přestávce zlepšily a náskok soupeře především zásluhou Michaely Fabíkové a Silvie Kumrové alespoň snížily, ale na dobře hrající domácí tým to nestačilo. „Věděli jsme, že tento zápas je pro nás mimořádně důležitý. Pokud bychom totiž doma prohráli, tak bychom s největší pravděpodobností přišli o možnost dostat se mezi tři nejlepší týmy a tím ztratili celou sezonu. Po rozpačitém úvodu jsme začali hrát to, co jsme chtěli a v závěru prvního poločasu jsme si vypracovali rozhodující náskok," uvedl po skončení sobotního duelu hodonínský kouč Antonín Střelec.

Známý trenér měl i přes vysoké vítězství k výkonu svých mladých svěřenkyň značné výhrady. „Vůbec nás nepodržely brankářky. Útočné kombinace soupeře byly tak viditelné. Musíme je umět číst a vědět, kam se při nich postavit. Není možné z takových clon dostávat tak laciné branky," zlobil se Střelec.

Hodonín znovu střelecky táhly tradiční opory Simona Višňovská s křídelnicí Laurou Kovačíkovou. K nim se tentokrát přidala spojka Natálie Csenkeyová, která proměnila všech osm sedmimetrových hodů. Trio šikovných Slovenek dohromady nastřílelo pětadvacet branek.

„Holky musím pochválit. Hrály pod tlakem a přesto se dokázaly prosadit. Škoda nevyužitých vyložených šancí. S výsledkem jsem ale spokojený. Takový rozdíl jsem si představoval," pronesl Střelec.

Hodonín se díky druhé výhře z pěti utkání udržel ve hře o postup mezi trojici nejlepších týmů. Ty si to na jaře rozdají s družstvy z druhé skupiny o postup do vyšší soutěže. „Kromě výbuchu ve Velkém Meziříčí, kde jsme to ve druhém poločase zabalili, nejsou výsledky špatné," říká Střelec.

Jeho tým má před sebou klíčové utkání v Pardubicích. „Čeká nás tam zápas podzimu. Na východě Čech musíme zvítězit minimálně o tři branky. Bude jen na holkách, jak se na těžký duel připraví," řekl zkušený kormidelník, který mladému týmu věří. „Holky mají na to, aby se zlepšovaly. Jsme ale na dlouhé cestě. Snad nám pomůže zimní přestávka, během které budeme mít možnost dohnat letní přípravu a třeba přivést posily," dodal Střelec.

Házená, 2. liga žen 

HK Hodonín – SK Velká Bystřice 34:27 (17:9)

Nejvíce branek: Csenkeyová 9/8, Kovačiková a Višňovská 8 – Fabíková 9, Kumrová 7.

Rozhodčí: Bunnocai, Koleček. Vyloučení: 3/5. Červená karta: Olga Kadlecová (Velká Bystřice). Diváci: 50.

Hodonín: Hlůšková, Čižmářová – Ivičičová 1, Tóthová, Kovačiková 8, Višňovská 8, Jastrábová 1, Ringerová, Csenkeyová 9/8, Kozumplíková, Furyová.