Pravidla postupů a sestupů jsou u MOL ligy trochu zvláštní. O zařazení do soutěže totiž rozhoduje Exekutiva Českého svazu házené. „Do soutěže jsme se řádně přihlásili a splnili všechny podmínky, takže věříme, že ji hrát budeme. Pokud by se tak nestalo, tak by to byla pro hodonínskou házenou tragédie. Myslím, že jsme v posledních měsících udělali dost pro to, aby se klub trvaleji zařadil mezi domácí špičku,“ tvrdí Antonín Střelec, který se vrací na hodonínskou lavičku po čtyřech letech.

Jeho týmu by mohl pomoci fakt, že se do příštího ročníku přihlásily jen čtyři slovenské týmy oproti loňským šesti. Českých celků by naopak mohlo být devět.

Loni startoval Hodonín jako nováček a se čtyřmi výhrami a jednou remízou v tabulce přeskočil pouze Bánovce nad Bebravou. V příštím ročníku by chtěl hrát důstojnější roli. „Loni tým trochu dojel na nezkušenost, možná se i trochu podcenila kvalita MOL ligy. Nyní máme určitě vyšší ambice. Nechceme hrát druhé housle a rádi bychom atakovali příčky pro play-off. Tomu jsme přizpůsobili náročnost tréninků. Zatím jsem z přístupu děvčat příjemně překvapený. Jde vidět, že jim během pauzy více pohybu chybělo, takže jsou teď natěšené,“ pochvaluje si Střelec.

Vyšším cílům by měl odpovídat i hráčský kádr. Juniorská reprezentantka Cholevová sice zamířila do Mostu, ale nové posily jsou na cestě. „Cholevová pro nás ještě nebyla klíčovou hráčkou, svůj nesporný talent musí teprve dokázat, což jí přejeme. Myslím, že ji dokážeme nahradit. Máme rozjednáno několik zajímavých posil, které by nám měli pomoct k lepším výsledkům. Konkrétní jména bych ještě nechtěl zveřejňovat, protože přestupní termín začíná až v červenci,“ dodává zkušený kouč.