Byť je letošní ročník třináctý, hodonínské házenkářky se ho zúčastní poprvé. „Turnaj jsme odstartovali v době, kdy jsme měli pouze družstvo mladších žákyň. Před šesti roky jsme vytvořili tým žen, který se už díky kvalitě a zkušenostem může v současné podobě zúčastnit turnaje,“ popsal vývoj Slováckého poháru a premiéru domácích házenkářek předseda klubu HK Hodonín Radek Bičan.

Pro hráčky plní hlavně přípravnou funkci. Otestují svoji kvalitu a taktiky a připraví se na nadcházející premiérovou sezonu v mezinárodní interlize. „Chceme v každém zápase hrát co nejlépe, vyzkoušet nějaké věci, ale rozhodně nemáme specifický cíl. Nejde nám o umístění. Důležité je, aby se hráčkám dařilo a nikdo se nezranil,“ řekl Bičan.

Předseda klubu očekává s premiérou domácích hráček vyšší návštěvnost. „Věřím, že lidé budou zvědaví. Některá utkání byla loni dost navštěvovaná. Byť se jedná o přípravné zápasy, jezdí k nám i lidé z Brna,“ chválil si diváckou účast.

O atraktivnosti pro návštěvníky svědčí i rozmanitost zahraničních klubů. Letos sice kromě českých sousedů přijedou akorát Bělorusky, v minulých ročnících však do Hodonína zavítaly například týmy z Islandu, Turecka nebo Francie. Loni pak vyhrály házenkářky z Ruského klubu HC Lada Togliatti. JAN MAZÁČ