Talentovaná závodnice Zuzana Dymáčková se v kategorii nováčci umístila na pátém místě, mezi mladšími nováčky skončila Lucie Kolaříková sedmá. Karolína Kliková obsadila dvanáctou příčku.

„Kliková a Kolaříková začínají teprve závodit, takže tyto výsledky jsou pro ně úspěchem,“ uvedla zástupkyně rodičů Jitka Dymáčková.

O lepší umístění bojovala děvčata na Velká Cena města Kopřivnice. Ze severní Moravy přivezla Zuzana Dymáčková čtvrté místo, Kolaříková skončila sedmá, Kliková se umístila čtrnáctém místě.

Cestou ze závodu si děvčata složila motivační básníčku. „Ráno brzy bruslíme, trénovat se snažíme. Do Kopřivnice, havířova pojedeme znovu, budeme se snažit ještě více, body patří domů,“ pronesla Dymáčková.

Sezona mladým krasobruslařkám Hodonína začala již v srpnu, kdy se podařilo rodičům, trenérům a výkonnému výboru zajistit a zorganizovat letní soustředění. „Krasobruslení je velká dřina a spousta odříkání. Na některé tréninky vstávají děti už v pět hodin. Na ledě trénovala děvčata pod vedením domácích trenérek a brněnského kouče Luďka Feňa a lodivoda Trnavy Miroslava Bogora dvakrát denně. Suchou přípravu si děvčata tanečně užila s učitelkou Myšulkovou–Schönovou,“ sdělila Dymáčková.

Povzbudit začínají hodonínské krasobruslařky mohou příznivci tohoto oblíbeného sportu už 20. prosince, kdy se na hodonínském zimním stadionu uskuteční druhý ročník Velké ceny města Hodonína. Závod Zlatý hrozen se koná v rámci poháru Českého krasobruslařské­ho svazu.