V Praze se představilo pět zástupců AK Hodonín. Na mistrovství republiky neodcestovali nemocné závodnice Eliška Dřímalová s Andreou Zapalovou. Poprvé se mezi dorostenci objevil Jakub Žurovec. Ten zaostal v rozběhu na dvě stě metrů za svým okresním a osobním rekordem o pouhou jednu setinu a časem 23,20 postoupil do finále. V pětičlenném finále si pohoršil a časem 23,26 doběhl na nepopulárním čtvrtém místě.

V rozbězích na čtyři sta metrů si dokázal dorostenec Dominik Kubalák svůj okresní rekord vzít od kolegy Žurovce zpět, když jeho čas z Vídně 52,58 zlepšil na 52,39 vteřin. Tímto časem si Kubalák zajistil nedělní finále.

Hodonínský běžec ovšem nezvládl atmosféru závodu a z finále si odvezl páté místo časem 52,47. Smůlu si hodonínští dorostenci vybrali i ve štafetě čtyřikrát čtyři sta metrů. Tým ve složení Žurovec, Kubalák, Džuba a Palička obsadil čtvrté místo, když jim bronz unikl o pouhých osm desetin vteřiny. „Čas jsem měl spočítaný přesně na 1:36,5 což by loni stačilo na stříbro. Kluci běželi 1:36,44 minuty, čímž vylepšili svůj okresní rekord o dvě vteřiny. Letos to prostě nestačilo. Konkurence je v této věkové kategorii nesmírně kvalitní,“ zhodnotil . výkon štafety trenér Zdeněk Lípa.

Jediným hodonínským zástupcem v technických disciplínách byl Filip Vinklárek, který obsadil ve skoku vysokém výborné sedmé místo. V trojskoku skončil Vinklárek desátý. V sobotu se v Rozstání – Baldovci koná Mistrovství České republiky v krosu. Oblíbený závod pořádá AC Prostějov.