Tentokrát se nedařilo Čínské jedničce v dresu Hodonína Lin - Guo, která prohrála hned svůj první i poslední zápas večera. Ani nejlepší sportovkyně Hodonínska, Natalia Partyka, nestačila na svou soupeřku Xin - Liu, se kterou prohrála 0:3. „Utkání proti Xin nebylo jednoduché. Je to jejich jednička, jež skoro vůbec nedělá chyby. Má skvělé podání a její bekhend a forhend je bezchybný," přiznala Partyka.

První bod pro Hodonín získala až ve třetím klání za stavu 2:0 Renata Štrbíková, jež si poměrně hravě poradila s Pauline Chasselin, kterou porazila 3:1. „Ač jsem vyhrála, pro náš tým už to nic neznamenalo. Potřebovali jsme vyhrát alespoň 3:1, abychom postoupily dále. To se bohužel nepovedlo, neboť Lin - Guo nezvládla první střet, který rozhodl. Jsem ráda, že jsem získala bod, protože jsem tak trochu odčinila dvě prohry ve Francii," řekla s úsměvem Štrbíková.

SKST Mart-Stavoimpex Hodonín - Metz 1:3
Lin Guo - Carole Grundisch (9:11, 11:8, 9:11, 11:4, 7:11)
Natalia Partyka - Xin Liu (4:11, 5:11, 9:11)
Renata Štrbíková - Pauline Chasselin (11:8, 11:9, 6:11, 11:7)
Lin Guo : Xin Liu (6:11, 7:11, 14:16)

Čtvrtá hra nabídla téměř pro stovku nadšenců ping pongu zajímavý duel, ve kterém se střetla Čínská jednička Hodonína Lin - Guo proti Čínské jedničce Metz Xin - Liu. Ačkoliv se už o nic de facto nehrálo, neboť Lin prohrávala 0:2, ve třetím setu bojovala jako lvice. Držela se své soupeřky až do stavu 14:14, ale nakonec Xin podlehla 0:3 a pro Hodonín tím pádem byly brány do dalšího dění poháru ETTU uzavřeny. „Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát a ten tlak tam byl. Už v prvním zápase ve Francii jsme neměli dobré sety. Nečekali jsme, že Lin a Partyka prohrají. Jako klíčový zápas jsme brali střet Lin proti Xin. Bohužel už v prvním utkání nehrála Lin dobře, když prohrála s Grundischovou, a to si myslím, že bylo rozhodující," zklamaně okomentoval děj trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

Hodonín v tomto duelu podle něj spoléhal na podzimní posilu Lin - Guo, která ale přiznala, že se za svoji dosavadní kariéru s Xin již dvakrát setkala a v obou případech s ní prohrála. „Navíc Lin měla jisté zranění, které ještě není zahojené. Ve Francii nastoupila až na pozici trojky, takže i to přineslo nějaké nevýhody," dodal Mikeska.

Jihomoravanky, jež na podzim startovaly v Lize Mistryň, sestoupily do poháru ETTU, protože do čtvrtfinálových bojů postupují pouze dva první celky. Ovšem Hodoňanky skončily až na třetí příčce, což pro ně znamenalo sestup, ve kterém se dostaly do čtvrtfinálových bojů poháru ETTU. „Celý průběh sezony se hodnotí těžce, protože jsme byli krůček od našeho cíle, a to postupu do dalších bojů v Lize Mistryň. Na druhé straně si myslím, že ostudu jsme neudělali. Vyhráli jsme doma proti dvojnásobnému mistrovi z Berlína, takže zklamání to není. Ale ani úspěch," zakončil Mikeska.