Zkušenou Japonku si však hned do parády vzala v úvodním zápase Číňanka Guo Lin, která si v prvním setu vedla velmi dobře. Avšak v druhé a třetí sadě prohrála, a na řadu přišla finální a rozhodující partie. Matsudairovou Guo Lin porazila v samém závěru setu 11:9, a pro Hodonín získala první cenný bod. „Jsme velmi rádi, že jsme vyhráli. Je to vlastně naše úplně první vítězství v lize mistryň, a nečekali jsme to, i když soupeř přijel v oslabené sestavě,“ řekl trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

K druhému utkání pátečního večera nastoupila Renata Štrbíková, které se úvod zápasu vůbec nepovedl, a po dvou setech prohrávala 2:0. Avšak do třetí sady nastoupila Štrbíková úplně s jinou taktikou a tento tah jí přinesl ovoce, když výhrála 11:8. Čtvrtý set byl ze strany Štrbíkové přímo neuvěřitelný, protože nepříznivý stav 0:2 dokázala otočit ve své vítězství 11:8. Následovala tak rozhodující sada, která se táhla ve vyrovnaném skóre.

Nicméně domácí hráčka po timeoutu bodovala a nakonec i neuvěřitelným výkonem vyhrála. „Potaovou znám a po všech těch minulých nezdarech s ní , jsem si na ni věřila. Po prvních dvou setech jsem změnila taktiku z riskování, které mi nevycházelo, na jisté míčky, a taky servis a příjem. Myslím si, že ve čtvrté sadě to ve mně vygradovalo a v pátém setu jsem byla lepší,“ řekla spokojená Renata Štrbíková.

Za stavu 2:0 pro Hodonín bylo na polské reprezentantce Natalii Partykové, aby utkání dotáhla do vítězného konce. Proti ní nastoupila Mühlbachová, která byla těhotná, a za stolem se pohybovala dosti těžkopádně, čímž neměla proti Partykové sebemenší šanci. Domácí hráčka vyhrála s přehledem všechny tři sety, a hodonínskému klubu tak zajistila jednoznačné vítězství v nejvyšší soutěži žen 3:0.

„Super, jsem velmi ráda. Od začátku jsem byla koncentrovaná a věděla jsem, že soupeřka je těhotná. I když zápas vypadal jednoznačně, bylo to pro mě psychicky těžké utkání. Holky přede mnou vyhrály, hlavně úžasný byl výkon Renči, a na mě byl menší tlak dotáhnout to do vítězného konce,“ sdělila své pocity po klání Natalia Partyka.

Liga mistryň, Skupina D:

SKST Mart Hodonín-Stavoimpex – TTC Berlin Eastside 3:0
Guo Lin – Shiho Matsudairová 3:2 (10,-3,-9,4,9)
Renáta Štrbíková – Georgina Potaová 3:2 (-7,-7,8,8,6)
Natalia Partyka – Katrin Mühlbachová 3:0 (6,5,3)