V nově postavené atletické hale v Ostravě, která patří 
k těm nejlepším v Evropě, se představil na startu závodu na patnáct set metrů.

V závodě, kde neměl žádnou konkurenci, si svěřenec trenéra Antonína Slezáka připsal skvělý čas 3:41,37 minuty. „Tímto skvělým výkonem si o dvě a půl vteřiny vylepšil osobní rekord z loňského rekordu, kdy v Linci zaběhl stejnou vzdálenost za 3:43,83 minuty," informoval sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa.

Sasínek navíc hned po zimní přestávce splnil limit Českého atletického svazu na mistrovství světa dospělých 
v americkém Portlandu, který je 3:42,00 minuty.

Pro limit stanovený mezinárodní atletickou federací IAAF však hodonínský závodník musí běžet ještě rychleji. „Čas 3:39,50 minuty je na hranici halového českého rekordu kategorie mužů do dvaadvaceti let, který má od roku 1989 v držení Radim Kunčický z RH Praha," připomněl Lípa mladší, který však Sasínka za výkon oprávněně chválil. „Na první závod je to bezpochyby pro Filipa výtečný počin," řekl hodonínský sekretář.

Na druhém místě v kategorii mužů doběhl Sasínkův tréninkový parťák David Kákona, který protnul cílovou pásku s výraznou ztrátou v čase 4:13,46 minuty.

V kategorii juniorů na stejné trati skončil na třetím místě Martin Rebenda, který trať zvládl za 4:15,80 minuty. Zbytek hodonínských závodníků se představil na trati dlouhé čtyři sta metrů.

Hodonínský mladík Patrik Sasínek doběhl mezi juniory sedmý, dorostenec Jakub Škojec byl jedenáctý a Oldřich Maláník dvanáctý.