„Vystoupení našich závodníků hodnotíme pozitivně. Většina z nich v silné konkurenci obstála,“ prohlásil člen hodonínského atletického klubu Robert Džuba.

První úspěch hodonínským barvám přinesl závod na tři kilometry. Martin Rebenda s Davidem Kákonou si chtěli zlepšit náladu po nevydařeném minulém závodě v Bratislavě, což se jim nadmíru vydařilo. Kákona si doběhl v závodě mužů pro mistrovský titul a skvělým časem 8:49,59 minuty si vylepšil osobní rekord.

I junior Rebenda si výborně rozvrhl tempo, avšak ve finiši nestačil na Vojtěcha Podjukla z Hranic na Moravě a časem 9:03,85 minuty si zajistil stříbrnou medaili.

Poté přišli na řadu půlkaři. Pro mistrovský titul si zdrcujícím finišem a v osobním rekordu 2:02,32 minuty doběhl junior Jan Karafiát. Halový osobní rekord zajistil Patriku Sasínkovi mezi muži cenný bronz. Dorostenec Jakub Škojec obsadil slušné páté místo. Mílař Oldřich Maláník si zase na patnáctistovce připsal čas 4:43,57 minuty.

Zklamání a rozpaky naopak přinesly sprinty na šedesát metrů. Favorité na medaile, Štěpán Voborník i Veronika Paličková, byli kvůli předčasného startu nečekaně diskvalifikováni. V nejkratším běhu doběhl do cíle pouze Filip Dvořák. Hodonínský závodník postoupil časem 7,23 sekundy do finále, kde obsadil konečné sedmé místo.

Štěpán Voborník si zvedl náladu v běhu na dvě stě metrů. Šikovný atlet potvrdil v nové hale svoji výkonnost a časem 22,63 sekundy získal v Ostravě moravský titul. Stejnou trať absolvoval také Daniel Hubačka. Filip Dvořák byl mezi muži pátý.

V běhu na čtyři sta metrů juniorek barvy hodonínského klubu hájila Adéla Šrůtková, která ale na medaili rovněž nedosáhla.

Ve výškařském sektoru se jako jediná představila Lucie Krtičková. Zkušená atletka pokračovala s čistým zápisem až do výšky 164 centimetrů. „Následná výška už byla nad její síly,“ poznamenal Džuba.

Další člen slováckého klubu, Adam Pernica, obsadil ve skoku dalekém neoblíbené čtvrté místo. Ve své hlavní disciplíně, trojskoku, už mu ale medaile neunikla, když výkonem 13,84 metru bral bronz. Ve vrhu koulí dosáhl nejlepšího výsledku Viktor Čepák, který skončil mezi muži šestý. Junior Daniel Šír poslal kouli o hmotnosti šest kilo do vzdálenosti 12,19 metru a obsadil sedmou pozici. Natálie Zelinková si zapsala výkon 9,21 metru a její bratr Jakub 12,38 metru. V sektoru koulařů se představili také Daniel Hubačka a Lenka Küchlerová. „Všichni vrhači zaostali jen těsně za svými osobními rekordy,“ upozornil Džuba.

Už v pátek se v Ostravě představily žákovské kategorie. Ve sprintu na šedesát a sto padesát metrů bojovaly Kateřina Maňásková s Emmou Jančálek. Hodonínská děvčata si v obou disciplínách vylepšila osobní rekordy. Maňásková zvládla trať za 8,49 sekundy, respektive 20,84 vteřiny. Jančálek si připsala časy 8,57 sekundy a 20,72. Mladší žák Tomáš Jungwirth absolvoval osm set metrů za 2:42,71 minuty.