Hodonínští závodníci se představili na pětikilometrové trati. Vítězný Filip Veselouš nechal svého kolegu za zády o více než dvě minuty a časem 24:05,95 minuty vytvořil okresní rekord této kategorie. Druhý v cíli Jiří Skalka zašel čas 26:06,36 minuty a bronzového závodníka Slavie Havířov Jakuba Zechu porazil o šestatřicet vteřin.

Třetí do party byla starší žákyně Zdenka Hlaváčová. Závodnice AK Hodonín bojovala na tříkilometrové trati. „Na ní ustanovila také okresní rekord, který má hodnotu 20:01,53 minuty. Nyní jí patří okresní rekordy v hale, na dráze i na silnici. Její rekord jí vynesl konečné páté místo, když ji na medaili chyběla minuta a pět vteřin,“ informoval zástupce hodonínského klubu Lukáš Lípa.

Již v pátek testovali Hodonínští atleti formu v bratislavské hale Elán, kde se uskutečnil závod Brána k Olympiádě – mládežnická atletika. V tréninkovém pojetí dokázali předvést mladí závodníci úctyhodné výkony.

„Jelikož se blíží republikové šampionáty a hlavně pro běžce a sprintery je nyní důležité závodit, zvolili jsme variantu dvakrát v týdnu trénink v bratislavské hale. Počasí bylo mrazivé a nic jiného nám ani nezbylo. Stále je to nejbližší hala v našem širokém okolí," uvedl kouč AK Hodonín Zdeněk Lípa.

I proto vyšel páteční závod hodonínským atletům náramně vhod. Mládežníci slováckého celku přivezli z Vídně tři okresní rekordy. Rok starý okresní rekord v závodě na čtyři sta metrů vylepšil v kategorii dorostu Filip Sasínek o téměř čtyři desetiny. „Nyní má hodnotu 52,01 sekundy,“ upozornil Lípa mladší.

Skvělý čas stačil Sasínkovi na druhé místo. Z vítěztsví se radoval Dominik Kubalák. Další hodonínský závodník si vylepšil osobní maximum pod střechou na 51,66 vteřiny.

Čtvrté a páté místo pak obsadili dorostenci Jindřich Goiš (53,37 s) a David Herka (54,27 s). Setinu za osobním halovým maximem, který je zároveň okresním rekordem, zaostal ve sprintu na dvě stě metrů.dorostenec Jakub Žurovec Časem 23,06 sekundy obsadil celkové druhé místo.

Další skvělé vylepšení osobního maxima si připsala sprinterka Veronika Paličková. Svůj osobní rekord stlačila již v rozběhu o další setinu na 7,83. „Ve finále bohužel Veronika klopýtla a v cíli jí nakonec patřila druhá příčka za výkon 7,92 sekundy,“ posteskl si Lípa mladší.

Poslední z okresních rekordů, které hala v Bratislavě viděla, byl rekord na šest set metrů. O něj se postarala dorostenka Tereza Korvasová. Čas 1:47,62 minuty jí vynesl na konečné čtvrté místo stejně jako čas 63,88 sekundy na trati o dvě stě metrů kratší.

Páté místo si z Vídně odvezla Adéla Sedlářová. Dominik Bartoník doběhl na třísetmetrové trati na jedenáctém místě, Jindřich Goiš přidal v běhu na dvě stě metrů devátou příčku. Ondřej Kučeřík s výkonem čtyři setiny horším osobního maxima skončil celkově v součtech časů na patnáctém místě.