Na tamní Kaskádě v rámci úvodního turnaje Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour obsadil v silné konkurenci třetí místo, byť se po druhém dnu dělil s Filipem Mrůzkem o vedoucí pozici, ale ve třetím kole po pár chybách neudržel s rivaly krok a klesl na bronzovou pozici.

„Samozřejmě jsem chtěl vyhrát, ale udělal pár chyb po kterých jsem se na kluky už nedotáhl a stálo mě to vítězství. I tak jsem spokojený a za třetí místo jsem rád, jelikož přes výborné první dvě kola jsem měl náskok na čtvrté místo šest ran,“ uvedl Beck.

Do Top 10 mezi muži se probojovalo sedm profesionálů a tři amatéři. „Byla tam opravdu česká špička,“ potvrzuje Beck.

Bývalý fotbalista či futsalista se v Brně utkal třeba s někdejším ligovým gólmanem Zlína a obhájcem loňského vítězství Alešem Kořínkem, dalšími elitním tuzemskými borci Jan Cafourkem, Šimonem Zachem či Michalem Pospíšilem. „Konkurence byla obrovská. Vždycky se s kluky jednou za čas potkáme a soupeříme proti sobě,“ říká.

Z vítězství se nakonec radoval Filip Mrůzek, který musel na Kaskádě o své prvenství tvrdě bojovat v play-off s dalším profesionálem Stanislavem Matušem. Mezi ženami triumfovala amatérka Denisa Vodičková. Barbora Bujáková z Uherského Hradiště skončila v silné konkurenci pátá.

Na start prvního kola úvodního turnaje této sezóny se celkem postavilo 89 hráčů a 41 hráček.

Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour pokračuje druhým turnajem už za dva týdny – jeho dějištěm od 20. do 22. května budou středočeské Beřovice.

Pro golfistu ze Slovácka šlo o první letošní ostrý test. Čtyřiatřicetiletý hráč, který dlouhodobě patří mezi úzkou českou špičku, má před sebou letos pět turnajů ze 3. evropské série Pro Golf Tour, několik turnajů 2. evropské série Challange Tour a doufá, že díky divoké kartě by si mohl zahrál na některém z nejvyšších turnajů European Tour.

„Objedu hlavně okolní země Polsko, Rakousko nebo Německo,“ informuje.

Na Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour se představí jenom výjimečně. „Záleží hlavně na kalendáři, bude nabitý. Moje priorita není vyhrávat jen v Česku, ale chci přivést vítězství i ze zahraničí,“ upozorňuje.

Beckovým domovskými kluby jsou Břeclav a slovenská Skalica, kde se denně chystá na turnaje, prestižní akce.

Jako trenér působí ve Skalici a je členem prestižní Golfové akademie Skopový v pražských Hodkovičkách, pod jeho taktovkou je vedeno několik hráčů reprezentační úrovně.