Po juniorském mistrovství Evropy byl hodonínský turnaj největší akcí na území České republiky. Pořadatelé z SKST ČSAD Hodonín a České asociace stolního tenisu to neměli lehké ale nápor hráčů, hráček a realizačních týmů z celého světa zvládli. „Účast byla, co se týká počtu i kvality hráčů snad až nad očekávání vysoká. Nečekali jsme, že se nám povede do Hodonína přivést dvě stě padesát hráčů z pětadvaceti zemí ze tří kontinentů. Na poslední chvíli se odhlásila Brazílie a Chorvatsko, což možná bylo i štěstí. Jinak by se hrálo ještě v pondělí,“ hodnotila český díl světové Pro tour ředitelka turnaje a manažerka české mládežnické reprezentace Andrea Botková.

V Hodoníně se hrálo celkem dvanáct soutěží. „Jako nejkvalitnější bych označila dvouhru juniorek, ve které startovalo šest juniorek z první osmičky evropského žebříčku. Také obě kadetské soutěže měly hodně slušné obsazení. Velkým zpestřením chlapeckých soutěží byla účast Japonců, kteří sice nefigurují ve světovém žebříčku, ale z Hodonína si odvezli dvě medaile,“ upozornila Botková.

Tu jako manažerku mládežnické reprezentace nejvíce potěšily výsledky a hlavně medaile kadetů a kadetek. „Nejcennější jsou z mého pohledu bronzové medaile ve dvouhře Týny Štefcové a Karolíny Mynářové,“ podotkla šestatřicetiletá trenérka Spartaku Hluk.

Turnaj světové série, na kterém startuje přes dvě stě padesát hráčů, není jednoduché uspořádat. Hodoňané se toho zhostili na výbornou. „Hodonínským pořadatelům patří velké uznání, protože odvedli velký kus poctivé práce. Od zahraničních účastníků jsme dostali hodně pozitivních ohlasů a poděkování za výborný turnaj. Také zástupci ITTF – Raul Calin, Ingrid Rooijmansová a Michael Andersson o turnaji mluvili velmi pochvalně. Ještě musíme počkat na závěrečnou zprávu ITTF, ale myslím si, že všechno bude O.K. a můžeme se příští rok opět těšit na velmi kvalitní Czech junior and cadet open pod hlavičkou ITTF,“ dodala Andrea Botková.