Zatímco součástí známého NOWIS Teamu reprezentačního kouče Petra Nováka, který je zaměřený nejen na rychlobruslení, ale i na silniční cyklistiku a in-line bruslení, jsou kromě vycházejících hvězdy i velké juniorské talenty, na Slovácku se věnují výhradně dětem. „Trénujeme třetí sezonu, klub ale funguje pouze rok. Oficiálně jsme začali v dubnu 2015. Nyní máme pětatřicet dětí od pěti do šestnácti let," říká trenérka a zakladatelka hodonínského oddílu Libuša Steklá, které při trénincích i závodech pomáhá dcera Lucie.

Do hodonínského Klubu sportovního bruslení pravidelně dojíždějí i děti z Lužic, Milotic nebo Mikulčic. „Náš oddíl je zaměřený na výchovu mladých rychlobruslařů. Chceme kluky a holky naučit se či vylepšit rychlobruslařskou techniku, případně je připravit na závody, jak pro speed skating, tak i pro in-line bruslení," říká Steklá.

Největší hodonínskou nadějí je právě její dvanáctiletý syn Lukáš. Šikovný starší žák se ve své věkové kategorii stal mistrem České republiky ve víceboji. Na světovém šampionátu skončil patnáctý. „Ve velké konkurenci především Korejců obstál velmi dobře," pochválila závodníka předsedkyně jihomoravského klu­bu.

Lukáš Steklý byl za své výkony oceněn v anketách nejlepších sportovců města Hodonín i celého okresu. Talentovaný rychlobruslař se díky svým výsledkům dostal i do týmu Martiny Sáblíkové.

Klub sportovního bruslení z.s.
- Příční 4
- 695 01 Hodonín
- Tel: 739 491 764
- E-mail: info@ksbhodonin.cz
- www.ksbhodonin.cz

Velkou naději prosadit se však mají i Hana Čechová se Stellou Nilsen či Marií Kadlecovou. „Holky mají dobře našlápnuto. Jde to však i některým chlapcům," říká Steklá.

Ta se ovšem nevěnuje pouze mladým rychlobruslařům, ale i dětem, které chtějí být v kolektivu a klub navštěvovat pouze jako pravidelnou zájmovou činnost. „V zimě na ledě trénujeme převážně techniku bruslení. Chodíme však i do sportovní haly TEZA, kde se připravujeme na na kolečkových bruslích, běháme nebo skáčeme," informuje Steklá.

Podstatnou část zimní sezony kromě samotných závodů tvoří také několikadenní soustředění na oválech hlavně v Německu a v Polsku.

V letním období a na jaře jsou tréninky složeny z in-line bruslení, cyklistiky a běhu. „Protože členskou základnu tvoří hlavně děti a mládež od předškoláků až po juniory a nechybí ani dospělí závodníci, zúčastňujeme se závodů v rychlobruslení především v Německu, Polsku a Itálii, a také závodů v in-line bruslení po celé České republice, Maďarsku, Slovensku a Polsku," dodala Steklá.