Hodonínští borci dokázali předvedenými výkony výbornou sportovní připravenost a hlavně univerzálnost projevující se v používaných chvatech, kterým často aplaudovalo solidně zaplněné hlediště. Zúčastnění diváci byli také svědky zřídka vídané záležitosti, neboť hodonínským zápasníkům, kteří se tradičně specializují na řecko-římský zápas, se podařilo v prestižní soutěži sedmnácti družstev obsadit celkově třetí místo, když nestačili pouze na volnostylařské specialisty z Vítkovic a Hellasu Brno.

V soutěži jednotlivců dosáhli hodonínští Sokoli velmi dobrých umístění. Lukáš Vrábel skončil ve váze do pětatřiceti kilo třetí, stejnou příčku obsadili i Igor Stojaník s Viktorem Lišťákem. Dominik Šupa byl ve váze do 56 kilo dokonce druhý.

Pavel Helešic skončil na severu Moravy šestý a Antonín Janků obsadil sedmou příčku.

O víkendu bojovali hodonínští kadeti v ukrajinském Mukačevu o titul přeborníka tamního samosprávního celku. Tohoto turnaje se hodonínští zápasníci zúčastnili již podruhé a opět byli nadšení vysokou sportovní úrovní. Na čtyřech žíněnkách poměřilo na východě Evropy své síly celkem 213 závodníků z Ukrajiny, Polska, Litvy, Běloruska, Rumunska, Moldavska a Česka.

„Za zmínku stojí také zájem tamních diváků o tento mužný sport, o čemž svědčí do posledního místa zaplněné divácké ochozy, které uznale potleskem a skandováním, reagovaly na každou správně provedenou zápasnickou techniku,“ řekl Baják.

Hodonínští se neztratili ani mezi východními bohatýry a v bývalém československém městě zanechali výraznou sportovní stopu.

Ve váze do 63 kg předvedl své zápasnické kvality hodonínský Sokol Michal Balák. Reprezentant České republiky se probojoval až do souboje o třetí místo, ve kterém po nesmírně vyrovnaném souboji podlehl na body rumunskému reprezentantovi a skončil na krásném čtvrtém místě.

Ve váze do 76 kg nastoupil další český reprezentant Dominik Dobeš. Ten v posledních měsících dobývá jeden evropský turnaj za druhým. Nejinak tomu bylo i na turnaji v Mukačevu, kde se Dobeš přehledem probojoval až do nedělního finále, ve kterém podlehl maďarskému reprezentantovi a získal tak pěkné druhé místo. „Naši závodníci zanechali velmi dobrý dojem a získali několik pozvání od ukrajinských a maďarských oddílů,“ pravil Baják.