Hodonín porazil na šestém ročníku Memoriálu Eduarda Klapala Havlíčkův Brod 8:7, ale s favorizovaným Zlínem prohrál 6:8. Děvčata z Valašska pak v posledním duelu překvapivě nestačily na celek z Vysočiny.

O pořadí na druhém až čtvrtém místě tak musela rozhodnout minitabulka. Kvůli pasivnímu skóre ze vzájemných duelů z ní nakonec nejhůře vyšel Hodonín.

"Holky si musí uvědomit, že i neproměněná šance za stavu 6:3 může rozhodnout celý turnaj," uvedl zástupce hodonínského klubu Radek Bičan.

I tak je ale čtvrté místo na prestižním turnaji skvělým výsledkem. "Musím pochválit celé mužstvo, na turnaji odvedlo dobrou práci. Holky bojovaly až do konce, medaili si určitě zasloužily," uvedl hodonínský trenér Marián Šupík.

Jeho kolega viděl ve hře mladších žákyň i nedostatky. "Na začátku turnaje jsme si nechali utéct první utkání se Zlínem, který jsme mohli porazit a tím skončit na druhém místě. Bohužel holky v úvodu přistupovaly k zápasu laxně. Potom se vše v posledních minutách hůře dohání. Bohužel o medaile nás připravilo těsné skóre. Hlavně jsem ale rád, že jsme omezili technické chyby a zlepšila se obrana. Zato se musí více zapracovat na koncovce," pravil Tomáš Vrba.

Hodonín byl na Klapalově memoriálu jediný okresní zástupce. Ve Velkém Meziříčí se představily ještě týmy Slavie Praha, Zlína, Pardubic, Uherského Hradiště, Havlíčkova Brodu, Trenčína a domácího Meziříčí.

Sedm týmů se utkalo v jedné skupině. Hrálo se systémem každý s každým. Mladší žákyně HK Hodonín odehrály na Vysočině skvělé házenkářské partie a statečně bojovaly o každý bod a branku.

Na turnaji si nakonec připsaly pět výher a dvě porážky. Hodonínské házenkářky prohrály o dvě branky s tradičním soupeřem ze Zlína. Hodoňačky pak nestačily ani na Slavii Praha.

Nejlepší hráčkou turnaje byla podle ankety trenérů zvolena Aneta Jagošová z Uherské Hradiště, cenu pro nejlepší brankářku turnaje obdržela na základě hlasů jednotlivých trenérů domácí strážkyně svatyně Jarmila Šabacká. Trofej pro nejlepší střelkyni získala autorka dvaatřiceti přesných zásahů Kristýna Vacková ze Slavie Praha.

Barbora Hanzalíková zase mohla pyšnit individuální cenou pro nejlepší hráčku hodonínského družstva. "Je to mimořádný talent. Bohužel pro slovenskou reprezentaci," pochválil rodačku z Holíče Bičan.

Hodonín inkasoval na turnaji druhý nejmenší počet branek. "To je právě výsledek Báry a práce celé obrany," řekl Bičan. Ten nebyl z výsledku starších žákyň zase až tak překvapen. "Tým je velmi dobře poskládaný. V mužstvu je spousta hráček, které umí dát gól. Výkon týmu nestojí pouze na dvou holkách," míní Bičan.

Jedna hráčka ale Hodonínu přece jen chyběla. "Holky absolovaly turnaj bez nemocné Lucie Bydžovské. Pokud by byla Lucka zdravá, tak by byl výkon mančaftu ještě o třicent procent lepší," nabídl svůj pohled Bičan, který ocenil i statečnost Nikoly Kalinové. "Nikol si v prvním zápase zlomila prst na ruce. Přesto turnaj i s bolestivým zraněním dohrála. Byl to od ní pěkný přístup. O tom ta házená je," pravil Bičan.

Jen pro doplnění, Kalinová nastřílela na turnaji sedm branek a společně Novákovou, Váverkovou, Šaňkovou a Kolískovou patřila k nejlepším střelkyním hodonínského týmu.

"Tým mladších žákyň funguje hlavně díky sehrané dvojici Šupík - Vrba. Oba se v trenéřině našli a pro Hodonín odvádí velmi kvalitní práci," ocenil práci koučů Bičan.

Mladší žákyně čeká v polovině února třídenní turnaj ve Velké nad Veličkou. Hodonínská děvčata zavítají i do Močenoku a Györu. Některé holky dostanou
šanci i devětadvacátého ledna, kdy se v Hodoníně koná turnaj starších žákyň.

Výsledky: HK Hodonín - Velké Meziříčí 11:7, Hodonín - Havlíčkův Brod 8:7, Hodonín - Uherské Hradiště 7:4, Hodonín - Trenčín 11:7, Hodonín - Zlín 6:8, Hodonín - Slavia 5:13, Hodonín - Pardubice 14:3

HK Hodonín: Barbora Hanzalíková, Nela Pacasová - Dominika Váverková 13, Hedvika Nováková 14, Tereza Brablcová 5, Karolína Šaňková 11, Sabina Forchová, Kateřina Kolísková 8, Veronika Štěrbáková, Dominika Kneslová, Karolína Kosířová 2, Caroline Kisová a Nikola Kalinová 7. Trenéři: Šupík Marian a Vrba Tomáš

Celkové pořadí -
1. Slavia Praha 91:31 14
2. Havlíčkův Brod 67:57 10
3. Zlín 64:56 10
4. Hodonín 60:51 10
5. Uherské Hradiště 55:63 6
6. Trenčín 61:79 4
7. Pardubice 50:86 2
8. Velké Meziříčí 49:72 0