Hodonínští atleti mají za sebou polovinu hlavní sezony a po čtrnácti dnech volna opět nabírají sílu na druhou část letošního atletického ročníku. „Poslední, kdo uzavíral první polovinu sezony, byli dorostenci, kteří náš oddíl reprezentovali na mezistátním utkání na Slovensku," uvedl zástupce hodonínského klubu Lukáš Lípa. Z původně tří nominovaných závodníků nakonec odjeli do Nových Zámků pouze dva mladí sportovci. Jindřich Goiš musel kvůli zranění účast na významném mládežnickém podniku odmítnout.

„Tereza Korvasová i Filip Sasínek ovšem své kvality na Slovensku prokázali a na svých tratích obsadili medailová umístění," pronesl Lípa.

Korvasová obsadila na tříkilometrové trati časem 10:23,00 minuty výtečné třetí místo, když jen těsně zaostala za svým osobním rekordem. Rodačka ze Vnorov podlehla pouze dvěma domácím závodnicím. Z vítězství se radovala Slovenka Lucii Janečková (10:02,66 minuty), druhá byla Kristína Hegedúsová (10:17,55 minuty).

Podobně si na mezinárodním závodě vedl Filip Sasínek. Tomu zajistil na trati dlouhé osm set metrů třetí příčku čas 1:56,21 minuty. „Je zajímavé, že hned několik jeho letošních časů by mu stačilo na vítězství," řekl Lípa.

Na výkonu mladého hodonínského běžce se podepsal náročný program. „Sezona je dlouhá a nejde udržet formu stále vysoko. Snažil jsem se, ale už jsem unavený a těším se na chvilku klidu," uvedl bronzový Sasínek.

Hodonínští atleti odjeli ve druhé polovině července na sever Moravy. Na Čertových kamenech se připravovali na druhou část letošní sezony. Do Jeseníků jezdí přes dvacet let.

Na Slovensku triumfoval Maďar Ferenc Kovács (1:55,30 min), druhý byl jeho reprezentační kolega Gergö Kiss (1:55,39 min). Celkově obsadily české národní týmy dorostenek i dorostenců shodně druhé místo, když porazily reprezentační výběry Slovenska a nestačily pouze na výborné Maďarsko.

Od 16. do 27.července se už hodonínští mládežníci připravovali na své oblíbeném místě nad městem Jeseník. Na Čertových kamenech tráví závodníci slováckého klubu část letní i zimní přípravy.

„Jezdíme tam především od října do prosince a v průběhu března. Po loňské zkušenosti jsme zařadili ještě prázdninový pobyt, kde spíše regenerujeme a nabíráme síly na zbytek sezony," uvedl kouč AK Hodonín Zdeněk Lípa.

Do Jeseníků jezdí hodonínští atleti více než dvacet let. Na severu Moravy našli závodníci slováckého celku opravdu skvělé podmínky pro přípravu. „K dispozici máme hřiště na míčové sporty, posilovnu, zpevněné cesty na běhání, kopce, které se v okolí Hodonína těžce hledají. Na dosah je Město Jeseník, lázně či wellness centrum. Jsou tam lanová centra, jeskyně, muzea a spousta turistických míst, takže můžeme nejen dřít, ale také velice slušně zregenerovat," pravil Lípa mladší, který se k výpravě přidal v polovině pobytu.

„Sám jezdím do Jeseníků odmalička. Díky horské přípravě jsem získal spoustu svých vavřínů. Za těch dvacet let jsem tam byl letos poprvé v létě a musím říct, že to bylo super. Myslím si, že i mladí sportovci měli spoustu zábavných aktivit a před nadcházející dřinou si dobře odpočinuli a nabrali dostatek sil a energie před dalšími atletickými boji," řekl devětadvacetiletý dálkař.

Nyní se již atleti AK Hodonín znovu připravují v domácím prostředí. Prvním závodem bude dvaatřicátý ročník Memoriálu Jardy Pelikána ve sprinterském trojboji, který se uskuteční na stadionu U Červených domků 18. srpna.

„Po něm následuje poslední kolo první ligy mužů a žen, pak je na programu mistrovství České republiky mužů a žen do dvaadvaceti let. Letos hostíme i Mezistátní utkání této věkové kategorie mezi Českou republikou, Maďarskem a Slovenskem," nastínil nejbližší program hodonínských atletů Lípa.

Hodonínské závodníky ještě čeká semifinále družstev Moravy a Slezska žactva, dorostu a juniorů.