Jako prvnímu se to povedlo na veřejných závodech v Praze Zdeňku Dřímalovi, který na tříset metrové trati vylepšil časem 37,70 okresní rekord v kategorii do dvaadvaceti let.

O dva dny později vyjela početná hodonínská výprava do bratislavské haly Elán, kde se konal mítink Mládežnická atletika – brána k Olympiádě. V hlavním města Slovenska padlo celkem deset okresních rekordů. Nejvíce jich vylepšili dorostenci. Loňský žák Jakub Žurovec zaběhl na trati dlouhé tři sta metrů nejlepší čas okresu 37,26 a připsal si v závodě výborné třetí místo. Další maximum přidal na trati pět set metrů Dominik Kubalák. Okresní tabulky vylepšily i Jindřich Goiš (600 m, 1:45,05 min) a štafeta dorostenců na čtyřikrát dvě stě metrů (Kubalák, Džuba, Palička a Žurovec, 1:38,30.).

Další okresní maxima vylepšil v kategorii žáků Patrik Sasínek (600 m, 1:41,37 min), Filip Sasínek (800 m, 2:07,84 min) a ve vrhu koulí mladší žák Josef Polák.

V ženských kategoriích přispěla do sbírky žákyně Kateřina Korvasová (600 m, 2:01,18 min, 1000 m, 3:06,38 min) a dorostenka Kateřina Hofírková, která zvládla dvě za 12:43,72 minuty. Okresní rekord vytvořila také ve skoku vysokém Lucie Krtičková. Nadějná výškařka překonala výkonem 169 centimetrů ženský rekord do dvaadvaceti let. Ten však vydržel pouhých čtrnáct dní. Krtičková jej překonala o jeden centimetr na mítinku v Hustopečích. Poslední zápis do okresních tabulek si připsal v nedělním mezinárodním mítinku v Bratislavě Dominik Kubalák, který zlepšil rekord svého bratra v běhu na čtyřista metrů.

V neděli se také uskutečnil první díl Mistrovství Moravy a Slezska v hale. V Olomouci se představila čtveřice hodonínských vrhačů. Hned trojí zastoupení měl Atletický klub Hodonín v kategorii žen. Nejlépe si vedla Jana Myrmusová, která své čtyřkilové náčiní poslala do vzdálenosti 9, 94 metru a obsadila konečné páté místo. Za ní se seřadili kolegyně z klubu Lenka Küchlerová (6. místo, 9,50 m) a Zuzana Haunoldová (7. místo, 8,77 m). V kategorii dorostenců si osobní maximum vylepšil Prokop Vyskočil a výkonem 11, 52 m se zařadil na desátou příčku. Mistrovství Moravy a Slezska pokračuje v sobotu.