Největší současnou hvězdou hodonínské atletiky je mílař Filip Sasínek, který hostuje v extraligovém dresu Olympu Praha. A hned v prvním kole předvedl na Julisce výborný výkon, když suverénně zvítězil v běhu na 1500 metrů a prakticky v sólozávodě zaznamenal výborný čas 3:40,40 min., kterým se zařadil na konec první desítky letošních nejlepších světových časů.

Bronzový medailista z halového mistrovství Evropy v roce 2017 možná může litovat, že právě v letošním roce se kvůli pandemii koronaviru nekoná žádná velká mezinárodní akce. Vrcholem sezony pro něj bude srpnové mistrovství republiky v Plzni. „Odhaduju, že se letos objevím na pěti až deseti akcích. Docela se na ně těším. Přece jen na tréninku mi chybí trochu stres a adrenalin ze závodu. Na tréninku člověk tyto emoce nezažívá, je to spíš o radosti,“ poznamenal ke své letošní motivaci Filip Sasínek.

Atletický klub Hodonín zahájil solidně druholigovou sezonu družstev. Při prvním kole ve Vyškově obsadili muži třetí příčku za Otrokovicemi a Holešovem, ženy byly z třinácti celků šesté, když se před nimi seřadily soupeřky z Břeclavi, Jihlavy, Otrokovic, Vyškova a JAC Brno.

Z individuálních výkonů stojí za pozornost dvojnásobné vítězství talentované Natálie Hlavinkové, která dominovala v bězích na 100 i 400 metrů. Skvělý vrhačský trojboj absolvovala Jana Myrmusová, která vyhrála hod diskem a další body přidala za druhá místa v kouli a kladivu. Mezi muži se blýskli prvními místy Štěpán Prokeš v trojskoku, Matěj Hřebačka v běhu na 1500 metrů a mladší z bratrů Sasínkových Patrik, který byl nejrychlejší na trati 800 metrů.