„Bylo to součástí reklamy. Chtěli bychom klub zase posunout o kousek dál a veřejnosti ukázat, že basketbal v Hodoníně má vzrůstající úroveň. Museli jsme se trochu vybavit a vyfešákovat," usmívá se jeden z hrajících trenérů Sokola Pavel Novotný.

Slovácký celek proti tradičnímu rivalovi potvrdil, že se mu v nové sezoně před vlastním publikem náramně daří. Ve sportovní hale TEZA předtím neuspěly záložní týmy Uherského Brodu a Kroměříže. „Už jsme si na nové prostředí zvykli. Sice v hale trénujeme pouze jednou týdně, ale střílí se tady dobře," říká třiatřicetiletý křídelník Tomáš Konečný.

Jedinou porážku si Hodonín zatím připsal ve Šlapanicích, kde těsně podlehl domácímu béčku. V tabulce se zatím drží na čtvrtém místě, nejlepší týmy jsou ale na dostřel. „Před začátkem sezony jsme nad ambicemi přemýšleli. Loni byly cíle vysoké, ale až tolik se nám nedařilo. V létě se nám však podařilo stabilizovat kádr a přivést tři nové kluky. Máme široký kádr, takže věřím, že soupeřům bude naše fyzická hra nepříjemná," prohlásil Novotný.

„Chceme být v první trojce a když všechno bude fungovat ideálně, klidně se můžeme pokusit o postup do vyšší soutěže," přidává sebevědomě.

Podobně mluví i Konečný. „Loni jsme měli dost zraněných hráčů, letos se kádr obměnil i omladil. Jsem pozitivní, věřím, že mezi třemi nejlepšími týmy budeme," uvedl zkušený basketbalista.

Konkurenci v sestavě Sokola zvýšil hlavně Patrik Konečný. Hodonínský rodák strávil poslední sezony v mládežnických družstvech Kyjova, nyní se vrátil zpět domů. Dalšími nováčky jsou dva bývalí hráči Břeclavi.

Slušnou formu Hodonínští potvrdili i proti Podolí. Domácí hráči vstoupili do utkání skvěle a brzy si vypracovali několikabodový náskok, který s přibývajícími minutami v klidu navyšovali. Po dvou čtvrtinách slovácký celek vedl 57:26. „První poločas byl z naší strany dobrý. Hráli jsme ze zajištěné obrany a spoléhali na rychlé protiútoky. Vycházela nám střelba z dálky, čemuž napovídá i skóre," pravil Tomáš Konečný, který o víkendu patřil k nejpilnějším střelcům Sokola.

„Potřebuji se chytit první ranou, pak už to tam padá samo," culil se zkušený křídelník.

I když Hodonín nakonec zdolal jihomoravského rivala rozdílem třídy, zase tak jednoduché to neměl. „Podolí je nepříjemný a houževnatý soupeř. Poctivá letní Příprava se ale projevuje. Jsem rád, že nám to takto jde," dodal Novotný.

Ten se se svými parťáky znovu představí před vlastním publikem v pátek 9. prosince, kdy v odloženém střetnutí vyzve Vyškov.

OP2 mužů v basketbale:

Sokol Hodonín – TJ Sokol Podolí 88:51

Nejvíc bodů: T. Konečný 20, Mar. Machalínek 14, O. Fialík 13.