„Jsme rádi, že se nám vstup do nového roku i druhé části soutěže povedl. Zápasy nebyly jednoduché, ale nakonec jsme je zvládli," těší hodonínského rozehrávače Pavla Novotného.

Zkušený basketbalistka tentokrát spoluhráče usměrňoval pouze z lavičky. Trenérské roli se naplno věnoval kvůli zranění kotníku.

V Kroměříži byl od první minuty vidět atraktivní basketbal, rychlé nájezdy a podkošové souboje. „Vstup do zápasu nebyl ideální. Měli jsme pomalejší rozjezd," přiznává Novotný.

„Nedostávali jsme se do jednoduchých zakončení. Soupeř byl u každého balonu o něco dříve, trápili nás obranné doskoky. A i když jsme soupeře dobře ubránili a netrefil koš, tak jsme zaspali a domácí dravci balon stejně dopíchli do obroučky," popisuje začátek sobotního střetnutí kouč Sokola.

Slovácký celek po úvodní čtvrtině prohrával 13:19. Dobře hrající kroměřížská rezerva své vedení ještě navýšila a po prvním poločase vedla rozdílem osmi bodů. „V polovině druhé čtvrtiny jsme si při oddechovém čase vyříkali nedostatky, vyburcovali se a zaměřili se na koncentraci v obraně," říká Novotný.

Hosté díky několika skvělým obranným zákrokům postupně získali herní jistotu i větší respekt soupeře. „Výborné domácí rozehrávače, kterým se dařili nájezdy, jsme zdvojovali, takže museli vyhazovat míče na perimetr a poté střílet z těžkých pozic. Díky tomu jsme do poločasu výsledek lehce zkorigovali, ale hlavně si připravili půdu do druhé půle," rozebírá Novotný.

Hodonínští basketbalisté nastoupili po přestávce na palubovku s velkým sebevědomím, které ještě podpořily povedené rychlé protiútoky. Střelecky se dařilo hlavně kanonýru Tomáši Konečnému. Mladý bombarďák si připsal několik přesných tříbodových pokusů. „V zápase přitom nebojoval pouze se soupeřovou obranou, ale i žaludeční nevolností," prozradil kouč Sokola.

Právě za přístup a nasazení mužstvo chválil. „Kluci bojovali do roztrhání těla. Opravdu jsou odhodláni se postavit jakékoliv výzvě v této sezoně," upozorňuje Novotný, který měl z utkání v Kroměříži velkou radost.

„Nejen díky našim klukům, ale také atmosféře, která v hale panovala," prohlásil hostující trenér.

„Ze všech hráčů na palubovce byla cítit soutěživost, chuť se ukázat, vzájemný respekt. Třešničkou na dortu pak bylo kroměřížské basketbalové publikum, které dokázalo ocenit potleskem jakoukoliv krásnou akci, i v podání našich hráčů," přidává.

Jihomoravané velmi dobrou formu potvrdili i v Uherském Brodě, kde bez problémů zvítězili rozdílem osmadvaceti bodů. „Velkou radost mám opět z přístupu hráčů. Ti měli za sebou velmi náročný týden, kdy odehráli přípravný zápas v Kyjově a připravovali se na druhou polovinu soutěže. Do utkání šli naplno a díky zkušenostem a převaze pod košem jsme si budovali postupně rozhodující náskok," řekl Novotný.

Hosté měli nedělní střetnutí pod kontrolou od začátku do konce. Hodonínští hráči si v Uherském Brodě vyzkoušeli různé herní situace i obranné systémy. „Domácí nás zaskočili pouze na začátku třetí čtvrtiny, kdy se jim podařilo zakončit několik akcí. Nám se však podařilo nedbalost v obraně nahradit čtyřmi přesnými trojkami. Žádné drama se tedy nekonalo," dodal Novotný.

Basketbalisté Sokola budou vedoucí pozici hájit v neděli 5. února, kdy ve sportovní hale TEZA vyzvou béčko Šlapanic. Atraktivní souboj dvou nejlepších týmů soutěže začíná v 10.15.

Oblastní přebor mužů v basketbale:

11. kolo: TJ Slavia Kroměříž B – TJ Sokol Hodonín 70:77 (19:13, 38:31, 55:54)

Nejvíce bodů: T. Konečný 20, O. Fialík 13, Mar. Machalínek 10.

12. kolo: TJ Spartak Uherský Brod B – TJ Sokol Hodonín 48:76 (11:24, 20:40, 37:59)

Nejvíce bodů: T. Konečný 25, T. Malčic 12, Mar. Machalínek 10.