Hodonín přijel na východ Čech ve velmi okleštěné sestavě a na jeho výkonu to bylo od první minuty znát. Hradečtí si s chutí zastříleli a nakonec zvítězili vysokým rozdílem.

„My jsme odjeli do Hradce v tristním složení. Bylo nás šest, navíc většinu týmu tvořili mladí kluci z béčka. Ze zkušených nastoupili pouze Viktor Linhart s Michalem Jílkem,“ uvedl vedoucí mužstva Miroslav Bartyzal.

V těsném souboji s Tomsonem měl brněnský celek výhodu dvou výher ve vzájemných zápasech a tak musel Hodonín získat více bodů. Na palubovce hradeckého Salamandru se ale body nesbírají snadno a důkazem toho je vysoká výhra domácích, kterou hattrickem režíroval nejlepší střelec Hradce Jelínek. A tak Tomson mohl odehrát utkání v Havířově klidu, protože mu tento výsledek zaručil setrvání v druhé lize i pro příští rok.

„Hradec hrál velmi dobře a již v v prvním poločase čtyřmi brankami zápas rozhodl. Domácí nás přehrávali, my jsme v obranné fázi kupili chybu za chybou a dostávali laciné góly,“ řekl Bartyzal.

Do divizních soutěží tedy společně s brněnským Nasanem a Jakubčovicemi sestupuje i Hodonín. Vzhledem k problémům s naplnění druholigové skupiny v posledních několika letech není vyloučeno, že se některý z nich přeci jen za půl roku ve druhé lize objeví.

„Uvidíme co bude. Naše situace je poměrně složitá. Budeme to muset v nejbližších dnech vyřešit,“ povzdechl si Bartyzal.