Kvůli velkému počtu přihlášených se soutěžilo na dvou platformách současně.

Celkem se v Jihlavě představilo 330 ve všech kategoriích mužů a žen. „Za víkend se uskutečnily tři soutěže, jedná se o nejoblíbenější soutěže silového trojboje – tlak na lavičce raw,“ upozorňuje jeden z členů slováckého oddílu Radek Pochylý.

Byl to právě silák z Rohatce, který na Vysočině předvedl skvělý výkon a domů přivezl zlatou medaili.

Jednačtyřicetiletý Pochylý triumfoval výkonem 202,5 kilo mezi muži nad 120 kilo, mezi veterány nad 40 let byl třetí.

Kolega z oddílu Lukáš Budiš bral stříbro v kategorii mužů do 105 kilo, výkon 190 kilogramů mu v absolutním pořadí mužů nad 40let stačil na druhé místo.

Viktor Čajka zazářil mezi mladšími juniory do 120 kilo, když si připsal výkon 140 kilo.

Na Vysočině kvůli nemoci scházel Štěpán Knap, který byl minulý rok třetí na mistrovství Evropy juniorů v trojboji.

„Šampionát našemu oddílu vyšel skvěle. Přitom pro všechny z nás to bylo nesmírně náročné, protože celý den sněžilo a končilo se až v podvečer kolem devatenácté hodiny. Nejstarší soutěžící byli Adina Hyková a Alexander Kolář, oba ročník narození 1943,“ informuje Pochylý.

Trenér rohateckých fotbalistů Zdeněk Horák (vpravo).
Rohatec hlásí útok na postup. O hráče je zájem z vyšších soutěží, přiznal Horák

Nejlepšími výkony se blýskli Vladislav Havrlík, Radek Pochylý a Lubomír Růžička, nejvyššími zvednutými vahami v juniorech a mladších juniorech se mohou pochlubit Pavel Benda a Artem Usov.

V neděli se v Jihlavě konaly dvě soutěže. Kromě 8. Otevřené mistrovství České republiky mužů a žen v klasickém benčpresu také 2. Otevřené mistrovství České republiky zrakově, tělesně a kombinovaně handicapovaných v klasickém benčpres.

Mezi muži se v silné konkurenci znovu prosadil Radek Pochylý, který byl druhý ve váze nad 120 kilo.

„Jihlava byla v neděli ráno pod sněhem, celý druhý den byl klidnější. Méně soutěžících, nejvyšší zvednutá váha u žen 97,5 kg, u mužů se celkem čtyři soutěžící dostali nad 200 kilo. Nejvyšší zvednutou váhu si připsal Denis Kurečka, a to 230 kilo. V absolutním pořadí vyhrál mezi muži Jakub Sedláček, a mezi ženami Anna Šebíková,“ dodává závěrem Pochylý.