Poslední červnový víkend se do bojů o medaile na veslařském kanále v Račicích vrhli žáci a dorost. Z mladých nadějí hodonínského veslování dosáhla na zlato Barbora Svobodová ve čtyřce párové mladších žákyň. Stříbro vybojovala Monika Šírová ve čtyřce nepárové starších žákyň. O tři bronzové medaile se postarali Michal Slabý ve skifu dvanáctiletých mladších žáků, dvojskif mladších žaček Pavlína Flamíková s Eliškou Homzovou a ve čtyřce párové dorostenka Tamara Konopová.

V nabité konkurenci se ve finálových jízdách ještě předvedly čtyřka párová mladších žáků, Daniel Šír ve skifu jedenáctiletých mladších žáků, skifařka Pavlína Flamíková a dvojskif dorostenek. O týden později se na Mistrovství České republiky v račickém areále představili závodníci kategorií Masters, juniorů, seniorů B (do třiadvaceti let), seniorů A.

V kategorii Masters si zlaté medaile vybojovaly v závodě dvojskifů, na čtyřce párové a osmě, stálice hodonínského veslování , Pavla Svitáková, Jarmila Brešlová a Stanislava Michnová.

V juniorkách získala zlato Lucie Koláříková v osmě a Renata Viktorová ve čtyřce párové. Tyto závodnice budou v těchto disciplínách reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa juniorů, které se koná začátkem srpna právě v Račicích. Druhé skončily Nikola Maradová s Veronikou Brázdovou také ve čtyřce párové.

V seniorech zabojovala o stříbro Jarmila Brešlová ve čtyřce párové žen a úspěšný byl i Milan Viktora, který si rovněž vybojoval nominaci na Mistrovství světa do třiadvaceti let, kde nás bude reprezentovat koncem července v běloruském Brestu. Na republikovém šampionátu získal zlato na čtyřce párové do třiadvaceti let, respektive stříbro v seniorech A. Další medaili, tentokrát stříbro vyjel na dvojskifu mužů lehké váhy do třiadvaceti et, v seniorech A to byl bronz.

V Českém poháru se na postupová místa zařadily juniorky na druhém místě, mladší žáci na pátém a mladší žákyně na sedmém místě. Tyto kategorie budou na podzim bojovat ve finále Poháru družstev.