„Vybraní jedinci splnili všechna kritéria pro zařazení do reprezentace České republiky. To znamená, že získali mistrovský titul a na mezinárodních turnajích se dlouhodobě umísťují na bodovaných místech,“ řekl zástupce hodonínského klubu Vladimír Balák.

Nominací do reprezentace byla zúročena dlouholetá práce s mládeží pod vedením trenérů Luboše Jurmana a Oldřicha Kučera staršího. „Oddíl zápasu Sokola Hodonín to zavazuje, aby pro závodníky byly vytvořeny co nejlepší podmínky pro udržení dobré výkonnosti a připravenosti. Jen tak mohou podat v nominačních soutěžích maximální výkon a dobře reprezentovat Českou republiku na mistrovstvích Evropy a světa jednotlivců, které se budou konat v Polsku a Maďarsku,“ pronesl Balák.

Hodonínští zápasníci byli nominováni na základě výtečných výkonů. Závodníci Sokola Hodonín získali v roce 2010 celkem šest mistrovských titulů, tři druhá místa a stejný počet bronzových medailí. Na Mistrovství České republiky hodonínští kadeti také triumfovali mezi družstvy.

V lednu pak nadaní zápasníci přidali další tři tituly mistra České republiky, tři stříbrné medaile a jedno čtvrté místo.