Senioři oddílu zápasu Sokola Hodonín prožili v polovině června náročnou sobotu. Do Plzně, kde se uskutečnil tradiční mužský turnaj, vyrazili před čtvrtou hodinou ranní. Memoriál Jiřího Loukoty byl současně Svazem zápasu České republiky vyhlášen za druhé kolo Mistrovství České republiky v soutěži družstev seniorů.

„Do bojů druhého kola této vrcholné zápasnické ligy zasáhlo sedmapadesát závodníků ze šesti nejsilnějších českých oddílů. Zápasy byly v překrásném sále historické budovy tamní Sokolovny, jejíž stěny byly svědky věcí málo očekávaných, o které se zasloužili právě hodonínští zápasníci," pronesl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu Sokol Hodonín Jiří Baják.

Seniorské družstvo hodonínských Sokolů vedené trenéry Michalem Vrzalem a Jiřím Bajákem letos vstoupilo do první ligy po dlouhých sedmi letech, a proto od něj jen málokdo očekával dosažení výraznějších úspěchů. „Po prvním kole, ve kterém jsme obsadili čtvrtou příčku, přicházela na naši adresu ze strany odborníků pochvalná hodnocení. Proto jsem moc rád, že jsme oprávněnost těchto hodnocení potvrdily výsledky ve druhém kole, ve kterém naši zápasníci dokázali kvalitními individuálními výkony získat pro náš oddíl skvělé druhé místo," uvedl Baják.

V celkovém pořadí Mistrovství České republiky se muži Sokola Hodonín posunuli na třetí příčku.

Tento vynikající výsledek posunul hodonínské družstvo na průběžné třetí místo, přičemž ztráta na druhý Czech Wrestling Chomutov činí pouhých devět bodů. „Soutěž po dvou kolech suverénně vede Jiskra Havlíčkův Brod," řekl Baják.

O tom, zda se hodonínským zápasníků podaří v nejvyšší ligové soutěži umístit na medailových pozicích, se rozhodne ve třetím ligovém kole, které se uskuteční 3. listopadu v Prostějově.

O úspěch hodonínského družstva se na západě Čech se zasloužil několik zápasníků. Ve váze do sto dvacet kilogramů zvítězil český reprezentant Oldřich Kučera mladší. Na druhém místě se umístili ve váze do pětapadesáti kilogramů Rudolf Zahnaš, ve váze do šedesáti kilogramů František Antoš a ve váze do šestašedesáti kilogramů Luboš Horníček.

Čtvrté místo vybojovali ve váze do čtyřiaosmdesáti kilogramů Viktor Kubík a ve váze do sto dvaceti kilogramů Martin Gajdík. Pátým místem bodoval ve váze do šestašedesáti kilogramů Michal Lamacký. Šestý skončil ve váze do čtyřiasedmdesáti kilogramů Jakub Martinec, ve váze do čtyřiaosmdesáti kilogramů Ondřej Herník a ve váze do šestadevadesáti kilogramů Radek Lišťák.

„Oddíl zápasu by touto cestou rád poděkoval Městu Hodonín za příkladnou podporu, bez které by nebylo možné první seniorskou zápasnickou ligu udržet a tím zajistit návaznost pro úspěšnou juniorskou kategorii," dodal Baják.